SON DAKİKA

Yomra Medya

ZİNCİR MARKETLER DÜZENE SOKULMALI

ZİNCİR MARKETLER DÜZENE SOKULMALI
Bu haber 20 Ekim 2022 - 8:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Esnaf Odası Başkanı Mustafa Şimşek, gündeme dair açıklamalar yaptı. Başkan Şimşek, “Zincir marketlerin her köşebaşı boş dükkanları fahiş fiyata alarak Yomra esnafını zor duruma sokuyorlar. Ne yaptıkları iş belli ne sattıkları.. Buna bir an önce düzenleme getirilmeli” dedi.
HALK BANKASI AÇILMALI
Başkan Şimşek yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“Sözlerime başlamadan önce Yomra Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatif başkanımız değerli dostum Asım Adakul abime Allah’tan rahmet diliyorum. mekanı cennet olsun. Bizler Yomra Esnafları olarak önceliğimiz, “geldi gelecek” denen Halk Bankası’nın bir an önce Yomra’da açılması ve esnafımızı bu mağduriyetten kurtulmasını istiyoruz.
ZİNCİR MARKETLER DÜZENE SOKULMALI
Bizim en önemli sorunlarımızdan biri olan Zincir Marketlerin bir düzen getirilmeli. Bizleri üzen her köşe başı her boş olan dükkanları fahiş fiyat vererek kiralamaları yeni yeni yerleri açmaları. Üstelik bunlar Market mi, Tuhafiyeci mi, Züccaciyeci mi, Beyaz Eşyacı mı, Bisikletci mi?… Yani ne sattığını anlayan olmadı. Bunlara bir düzenleme getirilmesinin zamanı çoktan geçmiş bile.
BACASIZ FABRİKA KAPANMASIN
Bu yılki Turizm sezonunun çok iyi geçirdiğimize inanıyorum. Fakat daha iyi bir şekilde ayakta kalarak iyi hizmet vermeliyiz. Biraz da özeleştiri yapmalıyız. Maddi konularda bazı şikayetler aldık. Bu da bizim geleceğimizi etkileyeceğini biliyoruz ve tedbirler alıyoruz. Bizler en azından Arap turistlerle daha iyi iletişim sağlamak için, Halk Eğitimizle birlikte Arapça ve İngilizce kursları açmak istiyoruz. Katılmak isteyen esnaflarımızın odamıza müracaatları bizim için çok önemli olduğunu söylemek isterim. Esnaflarımızdan ricam bacasız fabrikayı kapatmayalım.
HÜKÜMET CADDESİ KATKI SAĞLAYACAK
Hükümet Caddesi’nde yapılan çalışma oradaki esnaflarımızı ve bizleri oldukça memnun edecek şekilde düzenlenmekte olup işlerimizi daha iyi olmasına katkı sağlayacaktır. Emeği gecen herkese teşekkür ederiz. Bir de dilden dile konuşulan Avrasya Üniversitesinin yerine bir özel hastanenin kiralanması konuşuluyor. Bu da esnafımızı yeni iş kapısı ve umudu olur diye umut ediyoruz.Hükümet konağımızın ilçe merkezine taşınması da iyi bir canlılık katacaktır.
MAL SAHİPLERİNE SESLENDİ
Hayat pahalılığını biliyoruz fakat iş yeri mal sahiplerine de seslenmek istiyorum. Bizim esnaflarımız olmasa siz iş yerlerinizi kime kiraya vereceksiniz? Elinizi vicdanınıza koyun öyle kira talep edin. Bizim ayakta kalmamızı destekleyiniz ki bizde size hizmet edelim. Kazanmadan vermek sadece Allah’a aittir.
Sorunlarımız çok fakat üstesinden gelinmeyecekte değildir. El ele vererek bunları aşacağımıza inanıyoruz. Son olarak Yomra Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifine seçilen İshak Yılmaz başkanımızı tebrik ederek başarılı olmasını temenni ederim” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER