SON DAKİKA

Yomra Medya

YOMRA’YI SAVUNDU EKMEĞİNDEN OLDU

YOMRA’YI SAVUNDU EKMEĞİNDEN OLDU
Bu haber 09 Mayıs 2021 - 11:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Belediye Meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti’li belediye meclisi üyelerini, Yomra Belediyesinin icraatlarına engel olmaya çalıştıkları için sosyal medyada eleştiren Büyükşehir Belediyesi çalışanı Avni Özaslan’ın işine son verildi.

Yomra Belediye Meclisinde çoğunlukta bulunan AK Parti grubu, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın kamyon almak, düğün salonu inşaatı için kredi çekmek gibi taleplerini reddetti. Ayrıca, belediyeyi AK Parti’nin yönettiği dönemde, AK Parti’li belediye başkanı ve meclis üyelerince alınan bir arazinin satış kararı, Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın bu araziyi satarak belediyenin önceki dönemden kalan borçlarını ödemesine mani olabilmek için yine AK Parti’li üyelerce iptal edildi. Yaşanan bu gelişmeler, “AK Parti Yomra’da Başkan Bıyık’ın icraatlarına engel oluyor” şeklinde yorumlanırken, Yomralı olan Trabzon Büyükşehir Belediyesi çalışanı Avni Özaslan, sosyal medya platformu Facebook’daki hesabından AK Parti’li Yomra Belediye Meclisi üyelerini eleştirdi.

AK Parti’li meclis üyelerine çeşitli sorular yönelten Özaslan, Meclis üyelerini Yomra’ya zarar vermekle itham etti. Yomra Belediye Meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti grubunun, Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın icraatlarına engel olabilmek için Yomra’ya zarar verdiğini ifade eden Özaslan, bir Yomralı olarak bu duruma tepki gösterdi. AK Parti’li Meclis üyeleri tarafından engellenmek istenen icraatların, Yomra’ya mutlaka kazandırılması gerektiğini belirten Özaslan, AK Parti’li Meclis üyelerinin Yomra ile birlikte mensubu oldukları partilerine de zarar verdiklerini, ancak bunu umursamadıklarını ifade etti.

Eski bir gazeteci olan Avni Özaslan’ın sosyal medya paylaşımları, Yomra’da yaşanan durumu tüm Trabzon’da gözler önüne sererken, AK Parti yöneticileri Trabzon Büyükşehir Belediyesine başvurarak Özaslan’ın ısrarla işten çıkarılmasını talep etti. Yaşanan gelişmeler sonrasında Özaslan’ın iş akdinin fesih edildiği öğrenildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER