YOMRA’YA VAAT ETTİĞİMİZ HUZURU KAZANDIRDIK

Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Bu ilçeye siyasi ve ticari özgürlük getirdik.. Bunu hep birlikte sağladık, sağlayacağız”

İYİ Parti Yomra İlçe Teşkilatı 3. Olağan Genel Kurulu, Kültür Merkezi’nde yapıldı. Mevcut Başkan Zekeriya Akgül güven tazeleyerek yeniden başkan seçildiği kongrede konuşan Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın konuşması salonda bulunanlardan büyük alkış aldı. Başkan Bıyık, “Her şeyden önemlisi Yomra’da vaat ettiğimiz huzuru bu ilçeye kazandırdığımızı düşünüyoruz. İnsanların huzur içinde ticaret yapmaları, işlerini sürdürmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hiçbir kişinin işine, ticaretine, makinasına müdahil olduğumuz olmadık. Bu ilçeye siyasi ve ticari özgürlük getirdiğimizi düşünüyoruz ve bunu hep birlikte sağladık, sağlayacağız. ‘ dedi.

İşte Başkan Bıyık’ın açıklamaları,

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Biz göreve geldiğimizde Yomra’nın içinden çıkılmayacak sorunları ile karşı karşıya kalmıştık. Seçim sürecinde bunları vatandaşlarımıza anlattık. Şu anda Yomra Trabzon’un merkez ilçesi konumunda olmakla birlikte Karadeniz’in göz bebeği ilçesi olma yolunda ilerliyoruz. Görev sürecimizin sonunda bölgenin incisi ve Karadeniz’in şimdiden birincisi olmuş bir ilçe çıkarmış olacağız. Bu anlamda Yomra halkı, siyasi arkadaşlarımız da biliyor var gücümüzle gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

YOMRA HALKIYLA MÜCADELE VERDİK

Projelerimizi anlatmaya kalksak saatlerce anlatabileceğimiz projeleri yapmış olmanın gururunu birlikte yaşıyoruz.  Bunları tek başımıza yapmadık. Yomra halkının, siyasi arkadaşlarımızın bizlere vermiş olduğu destekler neticesinde yaptık. Hatırlarsak Yomra’da  3 yıl önce üçüncü dünya ülkelerinde görülmemiş enerji direklerinin varlığıyla başlayan çalışmalarımız bunların yeraltına alınmasıyla devam etti. İçerisinde bulunduğumuz kültür merkezinin yapımında Yomra halkıyla vermiş olduğumuz mücadeleyle bu hale getirdik. Bugün ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu gözlemliyoruz. İlçemiz sivil toplum kuruluşlarımızın, siyasi partilerin birlikte organizasyon yapabilecekleri toplantı salonuna sahip oldu. Kültür merkezi yaklaşık olarak 300 tane organizasyonla yılını tamamlamış olacak. Yomralı insanlar başka ilçelerde başka salonlarda etkinliklerini icra etmek zorunda kalıyorlardı. Yaşanan ekonomik kriz sebebiyle maliyetini insanların ekonomik durumunu da gözeterek çok uygun fiyatlarla ekonomik durumu iyi olmayan insanlarında iyi standartlarda düğün ve organizasyon yapmasını sağladık. Bunun karşılığını da her fırsatta insanlardan gördük.

SOKAKLAR ÇAMURDU

Hep birlikte açılışını yapmış olduğumuz uzun yıllar işgal atında kalan Hürriyet Parkı’nın açılışıyla halka kazandırmış olduğumuz yaşam alanı yazları yüzlerce insanın her gün organizasyon yaptığını gördüğümüzde mutlu oluyoruz.  Sahildeki 1.etabını tamamladığımız ve 2.etabınıda bitirme aşamasına geldiğimiz yürüyüş ve sahil gezinti alanını bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yine yan tarafımızda bulunan Yomra’da ilk 150 araçlık ücretsiz otoparkın açılışını yaptık. Hükümet Cadde’sindeki çalışmalarımız devam ediyor. Yaklaşık olarak 2km uzunluğunda ve 10 milyona mal olacak olan projenin %50sini tamamladık hızlı bir biçimde bitirmeyi planlıyoruz. Kaşüstü’nde Pazar yeri inşaatımız ve sosyal alanlarımızın inşasını tamamladık. Biz göreve geldiğimiz zaman bırakın Yomra ve Kaşüstü’nde doğalgaz yanmasını 10 km mesafesinde daha değildi. Sokaklarda çamurdan insanların yürüyecek hali yoktu. Kaşüstü’nde bütün altyapı sorunlarını ortadan kaldırdık.

HUZURU KAZANDIRDIK

Bunun gibi anlatabilecek olduğumuz yüzlerce projemiz var. Mesela fen işlerinin bütün makina parkını 2019 yılı rakamlarıyla 10 milyon tlye yeniledik. Bugün aynı makina parkını almaya kalksanız 50 milyon TL’ye dahi alma şansına sahip değilsiniz. Her şeyden önemlisi Yomra’da vaat ettiğimiz huzuru bu ilçeye kazandırdığımızı düşünüyoruz. İnsanların huzur içinde ticaret yapmaları, işlerini sürdürmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hiçbir kişinin işine, ticaretine, makinasına müdahil olduğumuz olmadık. Bu ilçeye siyasi ve ticari özgürlük getirdiğimizi düşünüyoruz ve bunu hep birlikte sağladık, sağlayacağız.

EN UYUMLU İLÇEYİZ

Sivil toplum kuruluşlarıyla her fırsatta bir araya geldik. Siyasi partilerin ilçe başkanlarıyla istişarelerde bulunduk. Hem onların belediyeyle hem de bizim onlarla bu ilçeye birlikte neler kazandırabileceğimize dair karşılıkla görüş alışverişlerini sürdürdük ve bundan sonra da sürdüreceğiz. Millet ittifakının Türkiye’de en uyumlu ilçesi olduğumuza inanıyorum. Bütün siyasi partilerle birlikte ilçemizde sürdürülecek yatırımlarla ilgili olarak istişarelerimizi hiç kesmedik ve biz bu ilçe için kim taş üzerine taş koyacaksa yanında olacağız diye her fırsatta bu mantalitemizi insanlara anlatmaya çalıştık.

BUNDAN SONRA DA YAPACAĞIZ

Bu anlamda bunları tek başımıza yapmadık. Her fırsatta yaşamış olduğumuz olumlu olumsuz her türlü sorunda Yomra halkının, siyasi yol arkadaşlarımın, ilçe yönetici arkadaşlarımın arkamda olduğunu görmekten almış olduğumuz güçle yaptık ve bundan sonra da yapacağız. Hepinize vermiş olduğunuz destek sebebiyle ilçenin bu kazanımları sağlamasında vermiş olduğunuz güç sebebiyle teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir