SON DAKİKA

Yomra Medya

YOMRA’YA BİR DEV HİZMET DAHA

YOMRA’YA BİR DEV HİZMET DAHA
Bu haber 20 Mayıs 2022 - 19:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Belediyesi, yıllardır harap vaziyette bulunan Hükümet Caddesi’nin (Alt Cadde) yapımına başladı. Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Hükümet Caddesi’ni, ara yolları ile birlikte (Ana Cadde ve Sahil bağlantı yolları) Yomra’ya ve Yomralılara yakışır hale getirmek için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Uzun yıllardır hiçbir çalışma yapılmayan Hükümet Caddesi’nin her yönüyle sağlıklaştırılması için proje çalışmalarını tamamladıklarını kaydeden Bıyık, “Proje ve ihale çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bugün yapım çalışmalarına başladık. İlk olarak yağmur suyu hatlarını inşa edeceğiz. Yağmur suyu hattı imalat çalışmalarımız sırasında caddenin ileride tekrar kazınmaması için doğalgaz şebeke hatlarını da döşeyeceğiz. Bu altyapı çalışmalarının ardından üst yapıda parke, bordur, aydınlatma, ağaçlandır ve peyzaj çalışmalarımızı icra ederek Yomramız ile özdeşleşmiş bu caddeyi ilçemize ve insanlarımıza layık hale getireceğiz” dedi.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından Hükümet Caddesi’nde trafiğin tek yönlü olarak hizmet vereceğini belirten Başkan Bıyık, “Akaryakıt istasyonundan Yomra Deresi’ne kadar olan Hükümet Caddesi’nin tamamı, yan yollar ve bağlantı yolları ile birlikte yaklaşık olarak 2 bin 500 metrelik güzergâhta çalışmalarımızı ivedilikle sürdüreceğiz. Yomra Deresi yönüne doğru caddeyi tek yön yaparak geniş kaldırımlar inşa edeceğiz. Böylelikle caddemizi esnaf ve vatandaşlarımız açısından daha kullanışlı hale getirmiş olacağız’’ diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER