SON DAKİKA

Yomra Medya

YOMRALI KADINLAR PAZAR KURDU

YOMRALI KADINLAR PAZAR KURDU
Bu haber 16 Mayıs 2022 - 21:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kadın Eli Derneği tarafından organize edilen Yomra Kadın Girişimciler Pazarı vatandaşlara kapılarını açtı. Kaşüstü Ulu Camii altında Yomra Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan alanda kurulan pazarda tekstilden yiyeceğe birçok alanda Yomralı kadınların el emeği göz nuru ile ürettikleri ürünler satışa sunuldu.

Pazarın açılışına katılan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, köylerde üretim yapan Yomralı kadınların bu pazarda ürünlerini satarak aile ekonomilerine katkı sağlamalarını arzu ettiğini ifade etti. Girişimci kadınlara destek olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Bıyık, “Biz istiyoruz ki bu pazarın sürekliliği olsun. Sadece tekstil ürünlerinin değil, değil köyden gelen, kendi ürettikleri malzemeleri satarak aile bütçelerine katkı sağlayan kadınlarımızın da burada daha çok olması gerekiyor. Hemşehrilerimizden ricamdır bu tür ortamlara destek versinler. Biz belediye olarak imkânlarımızı kullanırız. Yeter ki ilçemizde böyle alanların çoğalsın. Burada bulunan bütün girişimci kadınlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Dernek Yöneticisi Elif Serdar ise konuşmasında şunları kaydetti: “Burada kadınlarımızın yaptıkları çalışmaları ve ürettikleri ürünleri satabilecekleri bir pazar oluşturduk. Bu pazarı burada kurmamıza vesile olan 50 kadın girişimciyi tebrik ediyorum. Ayrıca burada bizlere pazar kurma imkanı sağlayan Beleye Başkanımız Sayın Mustafa Bıyık’a da sonsuz teşekkür ediyoruz. Açılışımıza katılan bütün Yomralı vatandaşlara ve protokolümüze de teşekkürü borç bilirim.”

Kadın Girişimciler Pazarı’nın açılışında Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı İl Başkanı Meryem Sürmen, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fuat Suat Oyman, CHP Yomra İlçe Başkanı Erol Pekşen, Saadet Partisi Yomra İlçe Başkanı Selçuk Atasoy, AK Parti Yomra Kadın Kolları İlçe Başkanı Nurten Şahin, siyasiler ve vatandaşlar hazır bulundu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER