SON DAKİKA

Yomra Medya

YOMRALI KADINLAR KERMES DÜZENLEDİ

YOMRALI KADINLAR KERMES DÜZENLEDİ
Bu haber 09 Mart 2022 - 14:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlenen Yomra Kadın Şenliği etkinlikleri kapsamında dün Jimnastik Salonunda kermes düzenlendi.

Yomra Kadınları Toplumsal Dayanışma ve Girişimciliği Destekleme Derneği tarafından  organize edilen  kermeste 25 mahallenin katılımı ile gerçekleşti. Kermeste yöresel yiyecekler, kıyafet, el emeği oyuncak, Yomra’ya özel görseller yer aldı.

Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Yomra bir değişim yaşıyor diye sürekli bahsediyoruz. Bu kermes de Yomra için bir örnek oldu. Uzun zamandır, buradaki kadın birliklerinin oluşturmuş olduğu bir çalışma ile Yomra’ya çok farklı bir hava kazandırdılar. Biz de bundan sonraki süreçte kendilerine gerekli bütün desteği vereceğiz. Bu durum geliştirilerek daha yaygın bir biçimde uzun yıllara dayanan bir proje haline gelerek devam etmesini sağlayacağız. Emeği geçen, bu işin organizasyonunda olan kadınlarımıza, bu özel günde yapmış oldukları çalışma için teşekkür ediyorum. Emeklerine sağlık. Burada stant açan muhtarlarımıza, kadınlarımıza  ayrıca teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun. Yomra yeni bir kazanım daha elde etmiştir” dedi.

Yomra Kadınları Toplumsal Dayanışma ve Girişimciliği Destekleme Derneği kermes ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yomralı kadınlarımızla bu şenlik hiç bitmesin… Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan, ilçemin tüm kurumlarına belediye başkanımıza, STK temsilcilerine, katkı sağlayan muhtarlarımıza ve siz değerli Yomralı kadınlarımıza ve Yomra Halkına teşekkür ederiz” denildi.

Etkinliğe Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak ve eşi Selime Öztabak, Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ve eşi Pervin Bıyık, Jandarma İlçe Komutanı Hasan Zeki Uzunöz, İlçe Emniyet Müdürü Recep Öztabak, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Kermese Yomra halkı büyük ilgi gösterdi.Kermes sonunda horonlar oynandı ve hatıra fotoğrafları çekildi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER