SON DAKİKA

Yomra Medya

YOMRALI ÇOCUKLAR ÇOCUK ŞENLİĞİNDE BULUŞTU!

YOMRALI ÇOCUKLAR ÇOCUK ŞENLİĞİNDE BULUŞTU!
Bu haber 24 Nisan 2022 - 21:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları ile Gençlik Kolları’nın birlikte düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne katılan Yomralı çocuklar ve aileleri bayramın tadını çıkarttı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan’da çocuklara eğlenceli bir gün yaşatmak amacıyla şenlik düzenleyen ChpYomra İlçe Örgütü Kadın Kolları ile Gençlik Kolları üyeleri hem eğlendirdi hem eğlendi.

Yomra Kültür Merkezi’ndeki 23 Nisan Şenliği’ne katılan yaklaşık 350 kadar küçük büyük Yomralı, dört saat boyunca keyifli vakit geçirdi. Çizgi sinema gösteriminin yanı sıra, hareket halısı, top taşıma, yüz ifadeleri ve bardak üfleme oyunlarının oynandığı şenlikte çocuklar renkli el baskısı da yaptı. Atatürk maketi ile hazırlanan hatıra köşesi ise çocukların ve anne babaların ilgi odağı oldu.

Etkinlikle ilgili konuşan CHP Yomra Kadın Kolları Başkanı Sinem Öztürk, Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyen Atatürk’ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı Ulusal Egemenlik Bayramı’nı çocuklara armağan etmesindeki mesaj çok açıktır. Çocuklar Türk milletinin güvencesi ve geleceğidir. Bayramımızın 102’nci yılında, onları biz de mutlu etmek istedik” dedi.

Katılımdan duyduğu memnuniyeti ifade eden Sinem Öztürk, “Bugün burada küçük büyük yüzlerce Yomralı ile bir araya geldik. Hepsinin katılımı çok değerli ama ben özellikle çocuklarla birlikte gelen dedelerine, babalarına, abi, dayı ya da amcalarına teşekkür ediyorum. Bugünün küçükleri yarının büyükleri ve yarının Türkiyesini kadın erkek birlikte inşa edeceğiz. Bugün buradaki erkek ebeveynler bir anlamda yarının Türkiye’sine katkı sundular” diye konuştu.

23 Nisan Şenliği’ni genç üyeler ile birliktehazırladıklarını dile getiren Başkan Öztürk, Gençlik Kolları Başkanı Muharremcan Pehlivan’a ve katkılarından dolayı Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a da teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER