SON DAKİKA

Yomra Medya

Yomra’daki kazada ehliyetsiz sürücü tek kusurlu çıktı

Yomra’daki kazada ehliyetsiz sürücü tek kusurlu çıktı
Bu haber 31 Aralık 2017 - 16:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trabzon’un Yomra İlçesi Karadeniz Sahil Yolu’nda 4 Temmuz 2017 tarihinde 61 LJ 707 plakalı aracının direksiyon hakimiyetini kaybederek, karşı şeride geçip Nihal Bülbüloğlu’nun kullandığı 61 BA 626 plakalı araca çarparak 4 kişinin ölümüne neden olan sürücü Berk H., hakkındaki soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı Dilek Öner, şüpheli Berk H., hakkında hazırladığı iddianameyi Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.
15 Yıla Kadar Hapis Talep Edildi
KAZADA Nihal Bülbüloğlu, Ayşe Memişoğlu, Zekiye Gürsoy ve Sevgi Gürsoy’un ölümüne neden olan sürücü Berk H.’nin hakkında hazırlanan trafik raporunda asli ve tek kusurlu olduğu ortaya çıktı. Soruşturma sırasında ifadesi alınan Berk H., ehliyetinin olmadığının fakat iyi araç kullandığını söyledi. Trabzon Cumhuriyet Savcısı Dilek Öner, taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olduğu gerekçesiyle Berk H.’nin 2 yıldan 15 yıla kadar hapsini talep etti. TRABZON’DA ehliyetsiz kullandığı araçla 4 kişinin ölümüne neden olan sürücü Berk H. hakkında 2 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
ÇARPTI KARŞI ŞERİDE GEÇTİ
Trabzon’un Yomra İlçesi Karadeniz Sahil Yolu’nda 4 Temmuz 2017 tarihinde Rize’den Trabzon istikametine gitmekte olan Nurcan Çakır yönetimindeki 16 EGR 61 plakalı araca çarparak karşı şeride geçen Ber H. yönetimindeki 61 LJ 707 plakalı araç, Nihal Bülbüloğlu’nun kullandığı 61 BA 626 plakalı araca çarptı. Kazada Nihal Bülbüloğlu, Ayşe Memişoğlu, Zekiye Gürsoy ve Sevgi Gürsoy hayatını kaybetti. Kazada ters dönen araçtan çıkarılan Nurcan Çakır’ın yanı sıra Murat Ayas, Handegül Birinci, Asiye Memişoğlu, Yunus Emre Memişoğlu, Yiğit Bülbüloğlu yaralandı.
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
Kazanın ardından Berk H., hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Kazada öğretmen Nihal Bülbüloğlu, Ayşe Memişoğlu, Zekiye Gürsoy ve Sevgi Gürsoy’un ölümüne neden olan sürücü Berk H.’nin hakkında hazırlanan trafik raporunda asli ve tek kusurlu olduğuna yer verildiği ortaya çıktı. Soruşturma sırasında ifadesi alınan Berk H., ehliyetinin olmadığının fakat iyi araç kullandığını ve kazada bir kusurunun bulunmadığını söylediği öğrenildi. Trabzon Cumhuriyet Savcısı Dilek Öner, taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olduğu gerekçesiyle Berk H.’nin 2 yıldan 15 yıla kadar hapsini talep etti. Savcı Öner, hazırladığı iddianameyi 1. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi. Berk H. önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.
Kaynak: Günebakış

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER