SON DAKİKA

Yomra Medya

YOMRA’DA YAŞLI BAKIM PROJESİ BAŞLATILACAK

YOMRA’DA YAŞLI BAKIM PROJESİ BAŞLATILACAK
Bu haber 19 Mayıs 2022 - 21:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Kaymakamı Muhammet Öztabak, mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Yomra Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen programda muhtarlara seslenen Öztabak, Yomra’da Yaşlı Bakım Projesi başlatacaklarını söyledi. Öztabak, “Mahallelerimizde bakıma muhtaç yaşlılara destek vermek, onların evlerine giderek ihtiyaçlarını gidermek için başlatılan projeye siz muhtarlarımızın da destek vermesini bekliyoruz. İlçede yaşayan bakıma muhtaç yaşlılarımızın tespiti konusunda bizleri bilgilendirmenizi istiyoruz”dedi.

Ay sonu başlayacak olan Kaymakamlık Futbol Turnuvası hakkında bilgi de veren Öztabak, “Pandemi dolayısıyla geçen yıl yapılamayan Dostluk ve Kardeşlik Futbol turnuvasını başlatıyoruz. Memur ve esnaf kesiminden takımlar oluşturulacak.  Ay sonu başlayıp Haziran ayı ortalarında da son bulacak” diye konuştu.

Muhtarlardan mahallelere kamera sistemi kurulması husunda çalışmaların hızlandırılmasını isteyen Öztabak, Yomra Belediyesine de teşekkür etti. Öztabak, “Belediyemizin ilçeye kazandırdığı Hürriyet Parkı ve başlatılacak olan Hükümet Caddesi’nde yapılacak olan çalışma için de belediyemize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Öztabak, daha sonra muhtarlardan mahallelerin sorunlarını dinledi. Muhtarlar en çok yol sorunlarını gündeme getirerek talepte bulundu. Öztabak, notlarını alarak gerekli kurumlara yazı yazılarak çözümleri konusunda gerekli çalışmaları başlatacaklarını belirtti.
Taleplerin alınması akabinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Mehmet Olcay Bal tarafından muhtarlara bilgilendirme yapıldı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER