SON DAKİKA

Yomra Medya

YOMRA’DA TABELA VE NUMARA LEVHALARI YENİLENİYOR

YOMRA’DA TABELA VE NUMARA LEVHALARI YENİLENİYOR
Bu haber 20 Aralık 2021 - 20:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) Projesi kapsamında Ortahisar ve Akçaabat ilçelerinin ardından şimdi de Yomra ilçesinde çalışma yürütüyor. Yomra ilçesine takılan yeni tip mahalle tabelaları ile vatandaşlara birtakım kolaylıklar sunuluyor. Cep telefonları tabelalardaki QR koda tutulduğunda; adresin ili, ilçesi, konumu, muhtar bilgileri, acil durum numaraları, önemli linkler ve harita konum bilgilerine ulaşılabilmektedir.

KİŞİ VE BİNA UYUMSUZLUĞU ORTADAN KALKIYOR
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Trabzon’da uzun süredir üzerinde çalıştığımız projeyi Ortahisar’ın ardından diğer ilçelerimizde hayata geçiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak şu ana kadar elimizde adreslerle ilgili sözel bilgiler vardı. Sözel adres verilerini konumsal veri haline dönüştürdük. İlk olarak Ortahisar ilçemizde 51 mahallemizde yaklaşık 50 bin adet kapı levhası montaj işlemini gerçekleştirdik. Ardından Akçaabat ilçemizde 31.617 adet kapı levhası montajı tamamladık. Levhalama sürecimizi an itibariyle Yomra ilçelerimizle başlattık. Çalışmalarımız Akçaabat ve Yomra ilçelerimizde eş zamanlı olarak devam etmektedir. Yapılan çalışmalar sonucunda adres karmaşasının önüne geçilerek MAKS Projesi ile bütünlük sağlanacaktır. Adres konusunda vatandaşlarımızın şikâyetleri de bu proje ile birlikte ortadan kalkmış olacaktır” ifadeleri kullanıldı.

BAŞKAN MUSTAFA BIYIK TEŞEKKÜR ETTİ
Yomra Belediye Başkanı Mustafa BIYIK konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemizde numarataj çalışmaları başlamış bulunmaktadır. ‘Akıllı Şehirler’ uygulaması kapsamında Yomra’da vatandaşlarımıza kolaylık sağlayacak çalışmaları hayata geçiren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat ZORLUOĞLU’na teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

MONTAJI YAPILACAK LEVHA SAYISI
Yomra ilçesinde yürütülen çalışmalar neticesinde 453 adet direk tipi sokak levhası, 121 adet duvar tipi sokak levhası olmak üzere 574 adet sokak levhasının montajı yapılacaktır. Yomra ilçemizde 7 mahallede 9 bin 477 adet kapı levhasının montajı yıl sonu itibariyle tamamlanacaktır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER