SON DAKİKA

Yomra Medya

YOMRA’DA SİYASİ KULİSLER

YOMRA’DA SİYASİ KULİSLER
Bu haber 23 Kasım 2019 - 21:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

YOMRA’DA SİYASİ KULİSLER

Siyasi partilerin Yomra ilçe teşkilatlarında kongre heyecanı yaşanmaya başladı.

AK Parti Yomra İlçe Teşkilatı bir kaç ay içinde kongreye gidecek. Mevcut İlçe Başkanı Avni Adanur henüz kararını vermiş değil. Adanur’un önümüzdeki süreçte yol haritasını belirleyeceği ifade ediliyor. AK Parti Yomra Belediye Meclisi Üyesi Eyüp Çuvalcı’nın, Adanur’un aday olmaması halinde göreve talip olabileceği konuşuluyor. İl Genel Meclisi ve Büyüksehir Belediye Meclisi eski Üyesi Salih Yavuz’unda ismi ilçe baskanlığı için geçiyor. Yavuz’un ilerleyen süreçte yapacağı istişareler neticesinde kararını vermesi bekleniyor. Bu arada Yomra’da AK Parti kurucularının da liste hazırlığı içinde olduğu biliniyor. Kurucuların, partiyi fabrika ayarlarına döndürecek bir liste yapma isteğinde olduğu kaydediliyor. AK Parti eski İlçe Baskanı Mustafa Pehlivan’ın ise aday olmak için kararını verdiği ve bu kapsamda ziyaretlere başladığı dillendiriliyor. AK Parti eski Gençlik Kolları Başkanı Kenan Özcan’ın da adaylık için nabız tuttuğu görülüyor. Önümüzdeki yerel seçimlerde AK Parti’nin Yomra Belediye Başkan adaylığı için şimdiden ismi geçen Tülay Adanur ise ilçe başkan adaylığı hususunda henüz renk vermiş değil. Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya giderek çeşitli temaslarda bulunan Tülay Adanur’un bir sonraki seçim için teşkilatlarda güçlü olmak istediği biliniyor.

CHP Yomra İlçe Teşkilatı’nda da değişim rüzgarları esiyor. İlçe Başkanlığı için Eczacı Erol Pekşen’in üzerinde mutabakat sağlanmış olduğu görülüyor. Mevcut CHP Yomra İlçe Başkanı Ali Sait Aydoğdu’nun kongrede göreve veda edeceği konuşuluyor.

MHP ve İYİ Parti Yomra İlçe Teşkilatlarında ise bir değişim öngörülmüyor. MHP İlçe Başkanı Osman Salih Dilaveroğlu ve İYİ Parti Yomra İlçe Baskanı Zekeriya Akgül’ün göreve devam edecekleri görülüyor. Saadet Partisi Yomra İlçe Başkanı Selçuk Atasoy da görevine devam edecek ilçe başkanları arasında. Partisini hiçbir şekilde terk etmeyen Atasoy’un nöbete devam edeceği kaydediliyor.

Yeniden Refah Partisi Yomra İlçe Teşkilatı’nda ise kurulum heyecanı yaşanıyor. Erbakan Vakfı Vakfı Yomra Temsilcisi Hüseyin Ay, partileşme sürecinin tamamlanmasıyla Yeniden Refah Partisi Yomra İlçe Baskanlığına getirildi. Ay’ın teşkilatını genişletmek ve güçlendirmek için çeşitli çalışmalar yapmak istediği görülüyor. Öte yandan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ile Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Ay’ın kuzen olduklari bilgisini de okurlarımıza verelim.

Yomra Medya olarak, siyasi partilerdeki gelişmeleri takip edip okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER