SON DAKİKA

Yomra Medya

Yomra’da seçim sonuçlarını önceden bildik

Yomra’da seçim sonuçlarını önceden bildik
Bu haber 25 Haziran 2018 - 13:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra’nın tek haber sitesi olarak 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesi Facebook sayfamızda düzenlediğimiz anket çıkan sonuçları önceden tahmin etti. 10 Haziran‘da başlattığımız ve 1 hafta devam eden ankette sorduğumuz soru “24 Haziran’da hangi ittifaka oy vereceksiniz?” şeklinde idi.

Sayfamızda çıkan ilk sonuçlar ise %79 Cumhur İttifakı, %21 Millet İttifakı şeklinde olmuştu. Anketin 10 Haziran‘da yapıldığını göz önüne alırsak 20 Haziran tarihinde Yomra Medya’nın genel yayın yönetmeni Ahmet Apaydın sonuçların Yomra’da %75 Cumhur İttifakı, %25 Millet İttifakı şeklinde çıkacağını açıklamıştı.
Yapılan seçimlerden sonra Yomra’da resmi sonuçlar şu şekilde çıktı; %72.4 Cumhur İttifakı, %26.6 Millet İttifakı, %0.67 Diğer

Anket hakkında açıklama yapan Yomra Medya genel yayın yönetmeni Ahmet Apaydın; “Öncelikle anketimize katılan tüm takipçilerimize teşekkür ederiz. Sitemize bağlı sosyal medya hesaplarımızı genelde Yomra ve mahallelerinde yaşayan vatandaşlar takip ediyor. Bu sebeple yaptığımız anketin çok sesli olacağını ve doğru çıkacağını düşünmüştük. 10 Haziran’dan sonra özellikle Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin miting performansı sebebiyle CHP Yomra’da oyunu biraz daha yükseltti. Bu sebeple 2, 3 puan yanıldık. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri ve çıkan sonuçlar ülkemize ve Yomramıza hayırlı olsun. Bizi takip etmeye devam edin.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER