SON DAKİKA

Yomra Medya

YOMRA’DA OKUL SORUNU KALMAYACAK

YOMRA’DA OKUL SORUNU KALMAYACAK
Bu haber 06 Ekim 2022 - 21:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Yomra İlçe Başkanı Abdülkadir Özdemir, Yomra’da okul sorunu bırakmayacaklarını söyledi. İhtiyaca cevap veremez durumdaki Kaşüstü Ilköğretim Okulunun boşaltıldığını, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yıkılarak yeniden yapımı için çalışmalara başlandığını belirten Özdemir, Kaşüstü Kanuni Hastanesinin hemen altında anaokulu yapımı içinde ihale çalışmalarına başlandığını ifade etti.

Bu iki okulun yanı sıra Yomra’ya iki yeni okul daha kazandırmak için yer arayışında olduklarını ifade eden Özdemir, “Yomra’da bulunan okul sorunu ilçemizin kanayan yarasıdır. Bu sorunun çözümü için çalışmalarımızı yapıyoruz. 24 derslikli yeni okul yapım ihalesi gerçekleştirildi. Anaokulu projesi kapsamında Yomra Belediyesinden yer temini yapılarak ihale aşamasına gelindi. İki okul daha yapmak için yer araştırmalarımız da devam ediyor. Ayrıca Yomra’da bulunan okullarımıza Milli Eğitim Bakanlığımızdan 2 milyon TL bütçe gönderildi. Okullarımızın ihtiyaçları bu bütçe ile karşılanıyor” dedi.

AK Parti Yomra İlçe Başkanı Abdulkadir Özdemir, Kaşüstü’nde yapılması planlanan anaokulu için yer tahsisinde bulunan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a teşekkür etti. Özdemir, “Milli Eğitim Bakanlığımızın her ilçeye bir anaokulu projesi kapsamında Yomra Belediyesi tarafından anaokulu için 1500 metrekare yer tahsisinde bulunuldu. Belediye arazisini ücretsiz olarak Milli Eğitim Bakanlığına tahsis eden Yomra Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bıyık’a teşekkür ediyorum. Ayrıca ilçemizin okul sorununun çözümü için üstün gayret gösteren Kaymakamımız Sayın Muhammet Öztabak’a ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan Yıldırım’a da teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER