SON DAKİKA

Yomra Medya

YOMRA’DA FENER ALAYI

YOMRA’DA FENER ALAYI
Bu haber 20 Mayıs 2022 - 19:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Yomra İlçe Teşkilatı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, “Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü” düzenlendi.

Yomra Limanı’nda toplanan vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ve fenerlerle birlikte önce sahil yürüyüş yolundan başlayarak Belediye önüne geldiler. Daha sonra Yomra içerisinden davul zurna eşliğinde geçerek tekrar başlangıç noktasına geri döndüler. Marşlarla beraber yürüyen kalabalığa evlerindeki vatandaşlar da balkon ve pencerelerden alkışlarla destek verdi.

CHP İlçe Başkanı Erol Pekşen yaptığı açıklamada, “Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu güzel günü ilelebet yaşatmak istiyoruz. Bu ülkenin gençleri, bugün eğer çok problemler yaşıyorsa Mustafa Kemal’i hatırlasınlar. O zor koşullarda bu Cumhuriyet’i nasıl kurduğunu okusunlar, izlesinler. Mustafa Kemal’i iyi tanısınlar. O, bu ülkenin ulusal kahramanı değil, dünyanın önemli bir lideridir. Biz de ona layık olmaya çalışıyoruz. Sevgili gençler, daha iyi bir yaşam talebinizden ve hayalinizden asla vazgeçmeyin. Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele’nin tüm kahramanlarını minnetle andığımı ifade etmek istiyorum. Yaşasın 19 Mayıs, yaşasın Cumhuriyet” şeklinde konuştu.

Yürüyüşe CHP İl Yöneticisi Fikret Çiçek, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, CHP Yomra İlçe Başkanı Erol Pekşen ve yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER