SON DAKİKA

Yomra Medya

YOMRA GELİŞİYOR

YOMRA GELİŞİYOR
Bu haber 21 Nisan 2022 - 10:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Genel Müdürlüğü tarafından Bölgesel gelişme alanında referans çalışmalarından biri olacağı öngörülen İlçe Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Araştırmaları (SEGE) 2022 çalışması yayımlandı. Merkez Ortahisar ilçesinin Trabzon’un en gelişmiş ilçesi olduğu açıklanırken ikinci sıraya Yomra yükseldi. Yomra’yı Akçaabat takip etti.

2022 yılı İlçe Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Araştırmaları sıralamasında Türkiye genelinde Trabzon’un ilçelerinden Ortahisar 56. sırada yer buldu. Ortahisar’ı Türkiye sırlamasında 224. sırada yer alan Yomra takip etti. Akçaabat’ın Türkiye sıralaması 236 oldu.  Dördüncü sıra 265. sırada bulunan Vakfıkebir’in oldu. Vakfıkebir’i sırasıyla 283. sırada yer alan Beşikdüzü, 322. sırada yer alan Sürmene, 345. sırada yer alan Çaykara, 361. sırada yer alan Of ve  369. sırada yer alan Arsin takip etti.

3 YILDAKİ ÇALIŞMALARIMIZIN KARŞILIĞINI ALDIK
Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, bir kaç yıl içinde Türkiye genelinde ilk 100’e girmeyi amaçladıklarını söyledi. 3 yılda yaptıkları çalışmaların karşılığını aldıklarını kaydeden Bıyık, “3 yıl önce bir tane parkı bile bulunmayan ilçemiz, artık sosyal donatı alanları ile gündem oluyor. İlçe merkezimizde 20 bin metrekarenin üzerinde bir alanda inşa çalışmalarımızı sürdürdüğümüz Hürriyet Parkı’nı da yakın zamanda hizmete açacağız. Bizler hep Yomra’yı Karadeniz’in en modern ilçesi haline getirme hedefinde olduğumuzu ifade ettik. Bu kapsamda 3 yılda çok güzel işler yaptık, bundan sonra neler yapmamız gerektiğini de çok iyi biliyoruz. Şuna yürekten inanıyorum ki, gerek belediyemizin çalışmaları, gerekse diğer kamu kurumlarımızın faaliyetleri ile Yomramız bir kaç yıl içinde ülke sıralamasında ilk 100’e girecek, sonrasında basamakları çok daha hızlı tırmanarak ülke genelinde adından söz ettiren bir ilçe olacaktır” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER