YOMRA BELEDİYESİ’NDEN ÖDÜLLÜ FOTOĞRAF YARIŞMASI

Yomra Belediyesi, geçtiğimiz yıl düzenlediği ‘4 mevsim Yomra’ konulu fotoğraf yarışmasının bu yıl ikincisini düzenliyor.

Ulusal çapta gerçekleştirilen yarışmanın startı verildi. Fotoğrafçılar, 2023 yılı Haziran ayına kadar Yomra ilçesi sınırları içinde çekecekleri fotoğrafları, Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu’nun resmi internet sitesi üzerinden sisteme yükleyecek. Yıl boyunca sisteme yüklenecek olan fotoğraflar, 8 Haziran 2023 tarihinde, seçici kurul tarafından değerlendirmeye tutulacak. 10 Haziran 2023’de yarışmanın sonuçları açıklanacak. Yarışmada birinciye TFSF Altın Madalya ve 7 bin TL, ikinciye TFSF Gümüş Madalya ve 6 bin TL, üçüncüye TFSF Bronz Madalya ve 5 bin TL ödül verilecek. Yarışmada ayrıca mansiyon ve belediye özel ödülü ve sergilemeye layık görülen eserlere ödül verilecek.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Yomra’yı kültür ve sanat çalışmaları ile anılan bir merkez haline getirmek için bu tür çalışmalara hız vereceklerini ifade etti. 4 Mevsim Yomra 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması ile dört mevsim boyunca, Yomra’nın her köşesinin fotoğraflanmasını amaçladıklarını ifade eden Bıyık, ” Geçtiğimiz yıl bu yarışmanın birincisini düzenlemiştik. Profesyonel fotoğrafçılar ilçemize gelerek birbirinden güzel fotoğraflar çektiler, bizlerde bu fotoğrafları güzel bir albüm haline getirerek gurbette yaşayan, sıla hasreti çeken hemşehrilerimize ulaştırdık. Yomra’mızın tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile yaşam alanlarının fotoğraf ile belgelenmesi, ciddi bir Yomra arşivi oluşması için bu yarışmaları düzenliyoruz. Yarışma sonunda ödül alan ve sergilenmeye layık görülen eserleri tekrar bir Yomra Albümü haline de getireceğiz. İlçemizin kültür ve sanat aktiviteleri ile daha sık gündeme gelmesini istiyoruz. Bu amaçla kültür sanat faaliyetlerimizi arttırarak sürdüreceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir