SON DAKİKA

Yomra Medya

YANLIŞ YAPTIĞINI KABUL ETTİ

YANLIŞ YAPTIĞINI KABUL ETTİ
Bu haber 22 Ocak 2022 - 15:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, Yomra Belediyesi ile sorun yaşadığı arazi konusunda yanlış yaptığını kabul etti. Yıldız, “Bizim kimse ile bir kavgamız yok. Bizde yanlış yapabiliriz” dedi.

Bugün basın toplantısı düzenleyen Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, yeni fakülteler açmalarına YÖK’ün izin vermediğini, bu konuda engellendiklerini söyledi.

Açıklamalarının ardından, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldız, Yomra’da kimseyle bir sorunu olmadığını söyledi. Yomra Belediyesi ile yaşananlar üzerine açıklamalarda bulunan Yıldız, “Bizim kimseyle düşmanlığımız olamaz. Şu anda bizde çalışan personelin 100’e yakını Yomralıdır. Yomra’dan gelen bütün tekliflere olumlu baktık. Kimseye düşmanlığımız olamaz. Bu makamlar kimsenin babasının malı değil.
Bir kavga yok ortada. Bizim kimseyle kavgamız yok. Yasalar ne derse ona uyarız. Yanlış yapabiliriz, başkası da yapabilir. O kurumlar burada olacak. Orası da olacak, burası da olacak. Bizim kimseyle düşmanlığımız yok. Şartlar el verirse, uyarsa yine açarız. Yomra halkı ile bir şeyimiz olamaz, eskiden beri dostluğumuz var, o devam ediyor” diye konuştu.

Bilindiği üzere Avrasya Üniversitesinin elinde bulunan Sahil Dolgu Alanı arazisi için mahkeme tahliye kararı vermiş ancak Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız bu karara uymamıştı. Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ise Yıldız’ın bu tutumu üzerine alanı çeviren çitleri yıkarak bölgeyi halkın kullanımına açmıştı. Başkan Bıyık’ın söz konusu alanda yapımına başladığı Yomra Hürriyet Parkı ve Sosyal Yaşam Alanı’nın inşaatı devam ediyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER