SON DAKİKA

Yomra Medya

UCİM’DEN BAŞKAN BIYIK’A ZİYARET

UCİM’DEN BAŞKAN BIYIK’A ZİYARET
Bu haber 16 Temmuz 2021 - 13:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Saadet Özkan önderliğinde kurulan UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Trabzon Genel Koordinatör Yardımcısı Ceren İskefiyeli, Ucim Trabzon Rehabilitasyon Koordinatörü Şeyma Aktürk, Ucim Trabzon Halkla İlişkiler ve Tanıtım Koordinatörü Ayşe Nazlı Kutlu, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ı makamında ziyaret ettiler.

UCİM olarak hem yurt genelinde hem de Trabzon’da  yapılan faaliyetlerden bahseden Ceren İskefiyeli, “2014 yılından bugüne çocuklar için mücadele eden Genel Başkan Saadet Özkan’ın girişimleri ile 2017 yılında kurulan UCİM, Türkiye’nin birçok ilinde 50.000’i aşkın gönüllü ile çocuk istismarı ile mücadele etmekte, gönüllü şekilde önleyici eğitimler düzenleyerek, mağdurlara ücretsiz hukuki destek vermektedir. Bizler Trabzon temsilciliği olarak tüm üyelerimiz ile birlikte Trabzon ilinde çocuk istismarına karşı farkındalık eğitimleri vasıtasıyla çocuk istismarı konusunu engellemek için elimizden gelen mücadeleyi sürdürmekteyiz” dedi.

UCİM Trabzon koordinatörleri Yomra Belediyesi ile birlikte ortak çalışmalar yapmak istediklerini belirtti ve misafirperverliğinden dolayı Başkan Bıyık’a teşekkür etti.

Başkan Bıyık ise “Çocuk istismarı konusu hepimizin ortak sorunudur. Hep birlikte mücadele etmeliyiz. Bunu ancak önleyici eğitimler vasıtası ile bilinçlendirme çalışmaları ile yapabiliriz” dedi.
Başkan Bıyık, UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’nin Yomra’da gönüllü olarak yaptığı tüm işlerden çok memnun olduğunu, bu doğrultuda yapılacak olan çalışmalarda Yomra Belediyesi olarak iş birliği yapmaktan ve her türlü desteği sağlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti,

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER