SON DAKİKA

Yomra Medya

TRAMVAY YOMRA’YA GELECEK

TRAMVAY YOMRA’YA GELECEK
Bu haber 11 Ekim 2022 - 21:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi I. Başkan Vekili Atilla Ataman, Trabzon’da hafif raylı sistem projesinin (tramvay) artık ete kemiğe büründüğünü söyledi. Ataman, tramvayın ilk etapta Akyazı Stadı – Havalimanı arasında, ikinci etapta ise Akcaabat ve Yomra arasında yapılacağını söyledi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi, Ekim ayı toplantılarına başladı. Meclis Başkan Vekili Atilla Ataman, salonda bulunan Meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğünün üst yöneticileri ve basın mensuplarını selamlayarak Meclis toplantısının açılışını gerçekleştirdi. Ataman, toplantının başında Hafif Raylı Sistem Projesi hususunda Meclis üyelerini bilgilendirdi.

Trabzon’da son günlerde gündemde olan Hafif Raylı Sistem Projesi ile ilgili detaylı açıklamalarda bulunan Meclis Başkan Vekili Ataman şunları söyledi: “Hafif Raylı Sistem Projesi ile ilgili çok net bilgileri Meclisimize arz etmek istiyorum. Daha önce yapıldı dediğimiz Ulaşım Master Planımız, Bakanlıkça onaylandı. Artık Trabzon’un bir Ulaşım Master Planı var. Uygulama Projesi için süreci başlattık. İlk etapta Şehir Hastanesi ile Havalimanı arasındaki 15 kilometrelik hat, akabinde de Akçaabat-Yomra-Arsin tarafına doğru 31 kilometrelik ilave bir hat olacak. Bununla ilgili olarak da uygulama ve yapım projesi birlikte yürüyor. Sayın Bakanımız da Trabzon’a geldiğinde bu konuda Başkanımızla ittifak ettiler. Güzergâh olarak ve yapılan işlem olarak ete kemiğe bürünmüş bir proje. Artık Trabzon’un raylı sistemi olacak” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER