SON DAKİKA

Yomra Medya

Trabzonspor’un eski başkanı Muharrem Usta patladı

Trabzonspor’un eski başkanı Muharrem Usta patladı
Bu haber 23 Temmuz 2018 - 13:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eski Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta sosyal medya hesabından Trabzonspor Kulübü yönetimine geçmişi hatırlatacak paylaşımlarda bulundu. Usta’nın sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamalarında şu ifadelere yer verildi: Trabzonspor’un tartışılmaması için bunca süre sessiz kalmam gerektiğine inandım ancak iş benim iyi niyetimi maalesef aştı. Burası gül bahçesi miydi? Bu tablolar mahşeri vicdana ne ifade ediyor? Ödemek için yöneticiler ne büyük fedakarlıklar yaptılar acaba.” dedi.

SEFA’YA İMZA ATTIRAMAYANLAR… Açıklamalarını sürdüren Usta “Keşke olmasaydı! Bero konusu teknik bir sorundur ödeme sorunu değil yasağın kalkmasını biz hallettik. Mali Fairplay konusunda kimsenin rol kapmasına gerek yok; dönem bize aittir. 18 taşındaki Sefa’ya imza attıramayanlar Okay konusunda bizi suçluyorsa,sözün bittiği yerdeyiz.”

TEŞEKKÜR ETMESİNİ BİLİN “Okay’da Sefa gibi,Selçuk gibi elden kayıp gidebilirdi. Biz yıllarca eski dönemlerden kalan oyuncuların bonservis ödemelerini yaptık,hemde Okay ve Aytaç için Kayserispor’a ödeme yaptık. Şimdi Okay’dan yaklaşık 7 milyon € para kazandık bari bir kez de teşekkür etmesini bilin”

“ABDÜLKADİR VE YUSUF’U ÇIKARDIK” “Uzun yıllar Fatih ve Gökdeniz’den başka altyapıdan çıkan büyük oyuncuya şahit olmadık. Dönemimizde evlatlarımız Abdulkadir ve Yusuf Dünya yıldızı oldular .Bu durum kaliteli oyuncuların bulunduğu takımlarda ancak olabilirdi. Umarım sizde bir tane çıkarırsınız”

“OKAY’A NEDEN ÖDEMEDİNİZ” Soruyordunuz niçin Mass’tan gelen para ile bonservisini ödemediniz diye. Şimdi de ben soruyorum? Niçin Okay’dan gelen parayla Okay’ın alacağını ödemediniz? Aslında cevap kolay! Gelen para ile önce acil ödemeler yapılır da onun için. Çamur at izi kalsın!”

HANİ EURO İLE YAPILACAKTI? “Hani Türk lirasıyla anlaşmalar yapılacaktı. Hani euro hesabından anlamıyordunuz. Euro yükselince borçlar da yükseliyor değil mi?İranlı bile olsa Türk lirası ile anlaşma yapılamıyor demek ki !Sadece vicdan ve empati.”

NE OLDU DA DEVAM KARARI ALINDI “Bu kadroda maliyetli oyuncular var artık alt yapıya dönülmeli diye yola çıkılmışken ne oldu da yüksek maliyetli oyuncularla devam edilme kararı alındı. Üstelik bu oyunculardan gelecek tüm paranın kulüpte kalması kaydıyla size 13 milyon € Luk söz vermeme rağmen.”

”TARİHİN EN BÜYÜK SPONSORLUK ANLAŞMASINI NASIL REDDETTİNİZ?” ”Kulüpten alacaklarımız karşılığında yıllık 2.500.000 $’dan beş yıllık göğüs reklamı imzalayıp kulübe yaklaşık 75 milyon liralık sponsorluk sözleşmesi ile destek vermemizi içinize sindiremeyerek tarihimizin en büyük sponsorluklarından birisini nasıl reddetmeyi başarabildiniz.”

”HANGİ SPONSORLUKLARLA NE KADAR GELİR ETTİNİZ?” ”Yönetime geldiğimizden bugüne kadar bankadan aldığınız kredi,satılan oyunculardan elde edilen gelir ve taraftardan toplanan para dışında hangi sponsorluklarla ne kadar gelir elde ettiniz de kulübe bu kadar destek olan bizlere her gün saldırma cesaretini kendinizde buluyorsunuz.”

50-60 MİLYON EURO’LUK OYUNCU ”Tabi ki daha az borç bırakarak kulübü devretmek isterdik ancak size bırakmış olduğumuz kadroda 50-60 milyon €’luk satılabilecek oyuncu mevcut. Hangi yönetim bir öncekinden böyle bir kadroyu devralabilmiştir acaba. O halde satmaya devam… bari bize hakaret etmekten vazgeçin.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER