SON DAKİKA

Yomra Medya

TRABZON’A ÜRETİM YATIRIMI YAPILMIYOR

TRABZON’A ÜRETİM YATIRIMI YAPILMIYOR
Bu haber 28 Kasım 2020 - 17:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ı ziyaret etti. Artan koronavirüs vakaları nedeniyle Yomra esnaf ziyareti ve İYİ Parti ilçe teşkilatı ziyaretini iptal eden Akşener, Karadeniz’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

İNŞAAT YAPILIYOR AMA ÜRETİM YATIRIMI YOK
Trabzon’dan kendisine gelen raporlar hakkında açıklamada bulunan Akşener, “Karadeniz’in sorunları arasında en çok ekonomi problemi geliyor, işsizlik geliyor. Üniversite mezunlarının iş bulamaması çok büyük bir sorun. Trabzon’da inşaat yapılıyor ama üretime yönelik yatırım yapılmaması durumu var. Bu yönde raporlar geliyor” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener daha sonra bir vatandaşın kendisine yönelttiği asgari ücretle ilgili soruya da yanıt vererek, “Bu haftaki konuşmam asgari ücret üzerine olacak. Grup konuşmalarımda her hafta önemli bir konuyu gündeme getiriyorum. Önce tespit ediyoruz, sonra gündeme getiriyoruz ardından da çözüm önerimizi sunuyoruz. Asgari ücretin vergi dilimi dışında olması gerektiğini hep söylüyoruz. Daha fazla işverenin istihdam oluşturabilmesi için. Asgari ücret yeterli mi değil. Bununla ilgili çalışmamız var. Asgari ücret şu kadar olmalı diye bu hafta söyleyeceğim. Kadınlar için daha da zor bir durum var. Hem çalış hem çocuğunu büyüt. İlçelerde küçük yerlerde aileler yardımcı oluyor ama büyük yerlerde büyük bir sorun bu, bunu da arkadaşlarıma çalıştıracağım” şeklinde konuştu.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ise çalışmaları ve projeleri hakkında Akşener’i bilgilendirdi. Ziyaretin ardından açıklama yapan Bıyık, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i belediyemizde ağırladık. Çalışmalarımız ve projelerimiz hakkında detaylıca bilgilendirdiğimiz Sayın Akşener’e ziyaretleri ve tarafımıza gönülden sundukları desteklerinden ötürü teşekkür ederim” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER