SON DAKİKA

Yomra Medya

Toki Yomra’da 511 konut ve 24 dükkan inşa edilecek!

TOKİ tarafından Trabzon’un Yomra İlçesi’nde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında inşa edilecek 511 konut ile 24 dükkânlı ticaret merkezinin ihalesi yapıldı.

Toki Yomra’da 511 konut ve 24 dükkan inşa edilecek!
Bu haber 17 Ekim 2017 - 13:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Trabzon’un Yomra İlçesi’nde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında inşa edilecek 511 konut ile 24 dükkânlı ticaret merkezinin ihalesi yapıldı. 9 Ekim, Pazartesi günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor.

Konutların 8’i 1+1, 308’i 2+1, 195’i ise 3+1 planında tasarlandı.

TOKİ ile Yomra Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülen “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” 5,6 hektar alanda ekonomik ömrünü tamamlamış toplam 61 yapı 261 bağımsız bölümü kapsıyor. Hak sahipleri ile uzlaşılarak, bazı parseller için ise kamulaştırma yapılarak yıkımlar gerçekleştirildi.

Modern mimari tarzda hazırlanan projede geniş pencere ve balkonlar kullanıldı. Projeyle yerleşim alanı, dükkânları, parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, güvenli bir yaşam alanına dönüşüyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER