SON DAKİKA

Yomra Medya

TAM KAPANMA ZARURETTİ

TAM KAPANMA ZARURETTİ
Bu haber 30 Nisan 2021 - 21:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tam kapanma ile ilgili Antalya’da gerçekleştireceği kritik toplantı öncesi açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, tam kapanma süresince vaka artış ve azalış eğrilerini konuşmak, önlemlerin etkilerini değerlendirmek için illeri ziyaret edeceğini de vurguladı. Bakan Koca, kısmi kapanma ile istenilen sonucun elde edilemediğini, bu nedenle tam kapanmaya geçildiğini belirtti. Bakan Koca, ciddi bir vaka yükü azalmasını beklediğini ifade etti.

“CİDDİ BİR DÜŞÜŞ BEKLİYORUZ”

Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle:

Alınan önlemlerle pik döneminde bir düşüş olsa da istediğimiz seviyede olmadı. Tam kapanma bir zaruret oldu. Bayramı bayram gibi yaşamak istiyoruz. Tam kapanma ile ciddi birvaka düşüşü bekliyoruz. Vaka oranlarını iller için her hafta yayınlamaktayız. Sıkı koordinasyon ile mücadeleyi sürdürüyoruz.Bugün Antalya’dayız. Antalya’yı detayları ile değerlendireceğiz. Amacımız hasta yükümüzü giderek azaltmak…

“YENİ TEDBİRLERİ İSTİŞARE EDECEĞİZ”

Antalya’da 3 kişilik ekiplerden oluşan filyasyon ekip sayımız 358. Antalya’da yüzde 35 azalma gördük. Yoğun bakım doluluk oranımız yüzde 66.3’e düştü. Antalya’da hastane yükümüzün düşmeye başladığını görüyoruz. 65 yaş üstü vatandaşları aşılama oranımız Antalya’da yüzde 85. Sırası gelen tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Az sonra il değerlendirme toplantısı yapacağız. Yeni tedbirleri istişare edeceğiz.

“AKŞAM AÇIKLAMALARDA BULUNACAĞIM”

Buradan Antalya, Burdur ve Isparta’da yaşanan vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Sizin için bugün boyunca burdayız. Akşam ayrıca bir toplantı ile bilgilendireceğiz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER