SON DAKİKA

Yomra Medya

SU ZAMMINA TEPKİLER DİNMİYOR

SU ZAMMINA TEPKİLER DİNMİYOR
Bu haber 01 Haziran 2022 - 21:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin suya zam kararına bir tepkide DEVA Partisinden geldi. DEVA Partisi Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek, suya 6 ayda yüzde 68 zam yaptığını ifade etti.

Trabzon Büyük Şehir Belediyesi’nin dün yapılan TİSKİ genel kurulu sonrası içme suyuna yüzde 47 oranında zam yapmasının ardından tepkiler çığ gibi büyüyor. Deva Partisi Trabzon İl başkanı Kubilay Çiçek yüzde 47’lik su zammına tepki göstererek, “İktidar ve paydaşları artık neye zam yapacaklarını şaşırdı” dedi. Deva Partisi Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yüzde 47’lik su zammına tepki gösterdi. Çiçek yaptığı açıklamada, “Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yüzde 47 zam oranında ısrar etmesinin sebebi nedir? Geçtiğimiz aylarda zaten yüzde 21’lik bir zam yapılmıştı. Daha önce 4,31 TL olan suyun metreküpü 6 ay önce 5,22 TL’ye yapılan zam ile ulaşmıştı. Şimdide yüzde 47’lik bir zam yapılarak metreküpü 7,67 TL civarında oldu. Toplamda 6 ayda yüzde 68 zam faiş bir zamdır.

Deva Partisi Trabzon İl Başkanı Kubilay Çiçek Trabzon’da binlerce abonenin sularının kesildiğine dikkat çekerken şunları söyledi: ”Su temel bir ihtiyaç ve bir çok ürününde hammaddesi bugün mevcut krizde halkın en temel ihtiyaçlarına dahil yapılan bu faiş zamlarla insanlarımız başademez hale gelmiş. Krizin mevcut sebebi olan iktidarın krizi bahane ederek sürekli en temel yaşam maddelerine zam yapması insanlarımızı çok zor durumda bırakmaktadır” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER