SON DAKİKA

Yomra Medya

SAVCILIK, YOMRALI GAZETECİYİ HAKLI BULDU

SAVCILIK, YOMRALI GAZETECİYİ HAKLI BULDU
Bu haber 12 Mart 2020 - 15:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SAVCILIK, YOMRALI GAZETECİYİ HAKLI BULDU

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Avrasya Üniversitesinin mahkeme kararına rağmen sahilde bulunan 40 dönümlük dolgu alanını terk etmemesi üzerine beraberindeki Yomralılar ile birlikte alana girerek basın açıklaması gerçekleştirmişti. Geride kalan Aralık ayında yaşanan olay üzerine Avrasya Üniversiyesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, Başkan Bıyık’ın basın açıklamasına iştirak eden ve sosyal medya paylaşımları ile konuyu kamuoyuna aktaran Yomralı gazeteci Avni Özaslan hakkında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

SUÇ UNSURUNA RASTLANMADI
Savcılık yaptığı incelemede, “İhbar ve şikayete konu olayda suç ve suç unsuru bulunmadığı anlaşılmakla, olay nedeniyle kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına” karar verdi.

CEZA HAKİMLİĞİ DE REDDETTİ
Avrasya Üniversitesi yetkilileri Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığının bu kararı üzerine, kararın iptal edilerek Özaslan’ın yargılanmasını temin edebilmek için bu kez Trabzon 1. Sulh Ceza Hakimliğine itirazda bulundu. Üniversitenin talebi, Ceza Hakimliği tarafından da reddedildilerek dosya kapatıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER