SON DAKİKA

Yomra Medya

SAĞLIK BAKANLIĞI 20 BİN KİŞİ ALACAK

SAĞLIK BAKANLIĞI 20 BİN KİŞİ ALACAK
Bu haber 11 Mart 2022 - 22:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığına 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ve 10 bin işçi olmak üzere 20 bin kişinin alımacağını açıkladı. Sözleşmeli memur alımı KPSS puanına göre yapılırken sürekli işçi alımı İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Sürekli işçi alımò için başvurular 15 Mart 2022 – 21 Mart 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Sağlık Bakanı Koca, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Bakanlığımız, Cumhurbaşkanlığınca verilen atama izniyle, 10 BİN SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ve 10 BİN SÜREKLİ İŞÇİ alımı daha yapıyor.

Bu çerçevede, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 10 bin sözleşmeli sağlık personeli alım sürecini başlatıyoruz. Branş dağılımlarını da içeren bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderildi. Alım şu unvanlarda yapılacak:

5.175 Hemşire, 800 Ebe ve 3.293 Sağlık Teknisyeni/ Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi.

AYRICA temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri, şoförlük hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 10 BİN SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI yapılacaktır.

SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI Başvuruları 15 Mart 2022 – 21 Mart 2022 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecektir. Bakanlığımızca yapılacak 20.000 yeni atama sağlık camiamıza, yeni arkadaşlarımıza ve milletimize hayırlı olsun.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER