SON DAKİKA

Yomra Medya

PAZARKAPI’DAKİ SORUNLARI KÖKÜNDEN ÇÖZÜYORUZ

PAZARKAPI’DAKİ SORUNLARI KÖKÜNDEN ÇÖZÜYORUZ
Bu haber 03 Kasım 2019 - 19:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

PAZARKAPI’DAKİ SORUNLARI KÖKÜNDEN ÇÖZÜYORUZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar ilçesinin Pazarkapı Mahallesi’nde dün akşam yaşanan su baskını nedeniyle, sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi. Belediye çalışanlarına elleri ile tatlı ikram eden ve bölgedeki esnaflarla görüşen Zorluoğlu, “Buradaki sorunları kökünden çözeceğiz” dedi.


Esnaflarla olan sohbetinde, gece boyu gerçekleştirdikleri su tahliye çalışmalarının ardından günün ilk ışıkları ile birlikte temizlik ve onarım çalışmalarına hız verdiklerini kaydeden Zorluoğlu, tüm birimleri ile bölgede olduklarını kaydetti. “Burada sürekli bu olaylar yaşanıyor” diyen esnaflara, “Bu sorunları çözmek için buradayım” diye yanıt veren Zorluoğlu, “Burayı biliyoruz, bende burada büyüdüm. Sorunları kalıcı olarak çözmek için buradayız. Kadınlar Pazarı’nı yıkıyoruz zaten, yenileceğiz. Buradaki altyapı sorunlarını da kökünden çözeceğiz. İnşallah yapacağımız çalışmaların ardından bu problemler bir daha yaşanmayacak” dedi.

Bölge esnafların maddi kayıplarının giderilmesi de içinde Bakanlıkla görüşeceğini ifade eden Zorluoğlu, “Hasar tespitlerinin yapılıp esnaflarımızın zararının karşılanması için girişimlerde bulunacağız. Bu hususta bizatihi Bakanlık ile görüşeceğim” ifadelerini kullandı.

Başkan Zorluoğlu, Trabzon’un birçok noktasında su taşkını ve heyelan olayları ile mücadele çalışmalarının yanı sıra yüksek bölgelerde kar mücadelesi çalışmalarına ivedilikle devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER