SON DAKİKA

Yomra Medya

Özkan Sümer açıkladı: “Yeni sezonda Rıza Çalımbay ile…”

Özkan Sümer açıkladı: “Yeni sezonda Rıza Çalımbay ile…”
Bu haber 26 Nisan 2018 - 17:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trabzonspor’un sportif direktörü Özkan Sümer, gündeme ait bir çok konuda önemli görüşlerini açıkladı. Özkan Sümer, gelecek sezon teknik direktör tercihi ve Rıza Çalımbay’ın durumdan genç oyuncular Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı hakkında görüşlerine kadar bir çok konuda açıklama yaptı.

İşte o açıklamalar…
“Başkanın bu konudaki ısrar ve talebi konusunda, bizim düşüncemize ihtiyacı yönündeki samimiyetine cevap olarak katıldık. Türkiye’de en önemli eksik, kulübün potansiyeline göre hedef belirleme sorunu var. ”

“Kendi potansiyelini etkin biçimde kullanacak bir hazırlık yapılmalı. Aşırı taleplerle, çok büyük iddialarla yola çıkmak doğru değil ama ilerleyen ve gelişen bir Trabzonspor lazım. Bana göre Trabzonspor kaynaklarını iyi kullanmadığı için sorun yaşadı. Trabzonspor sonrası için beklediği hedefe ulaşmak için çalışacak. Trabzonspor’un önemli insan kaynakları var.”

“Ekonomik olay konusunda en büyük ihtiyaç kendi kaynaklarını iyi kullanabilme kabiliyeti. Mevcut kadronun iyi değerlendirilmesi ve gidecek oyuncuların belirlenmesi lazım. Sportif başarı yolunda geriye düşmeden hatta yarış içinde olurken ekonomik katkı da sağlanacaktır. Bunları iyi şekilde kurgular ve uygularsa zaman içinde ihtiyaç duyduğu büyüklüğe ulaşır”

“Yeni sezonda görev yapacak teknik adam konusunda bir karar yok. Faaliyet yada sezon devam ederken hoca gidecek gibi bir durum yok. Sezon bitince ihtiyacına yönelik bir hamle yapılacak. Rıza hoca gidecek yada kalacak gibi bir ön yargı yok. Rıza hoca ile devam edilebilir, bu kulübün yapısına ve kararına bağlı”

“Bir kısım şeyler aksi ve istemediğimiz haberler çıktı. Rıza hoca’nın bildiği gibi Samet hoca ile görüşmemiz olmadı. Sadece Samet hoca değil hiçbir hoca ile görüşmemiz, temasımız olmadı”

“Burak Yılmaz bir kere Trabzonspor’un sözleşmeli oyuncusu. Karar vermedik sadece gözlemlemekteyiz. Mevsim sonuna doğru gözlemlerimiz bir karara dönüşecek.”

“Abdülkadir ve Yusuf Yazıcı daha iyi olabilirler. Bir deneyim süreci yaşıyorlar. Abdülkadir’in bir kısım şikayetleri vardı ama onu korumak doğrultusunda bazı çalışmalar gerekiyor”

“Olaylı derbiyi çok yorumlamak istemiyorum. Karmaşık ve rahatsız edici bir nokta aldı. Benim istifam da bir tepkiye yönelik çıkmıştı. Bu istifa ile bazı şeyleri caydırabileceğimizi düşünmüştük. Giderek şiddet arttı, böyle küçük temaslarla çözülemez. Daha önemli idari önlemler alınması lazım. Uygulamalarına da ihtiyaç vardır”
Kaynak: Radyospor

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER