SON DAKİKA

Yomra Medya

O PROFESÖR KAYIPLARA KARIŞTI

O PROFESÖR KAYIPLARA KARIŞTI
Bu haber 26 Ocak 2020 - 12:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

O PROFESÖR KAYIPLARA KARIŞTI

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a ve Trabzon halkına sosyal medyadan hakaret etme girişiminde bulunan Erzincan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ahmet Uğur Nalcıoğlu, çok büyük tepki topladı. Trabzonlular, Başkan Bıyık’ın etrafında birleşirken, profesör ünvanlı şahıs adeta linç edildi. Türkiye’nin her köşesinden tepki toplayan Nalcıoğlu, çareyi tüm sosyal medya hesaplarını kapatarak saklanmakta buldu.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, şahsi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Türkiye Futbol Federasyonunun, Fenerbahçe’ye limit artışı yaparak transfer imkanı sağlamasına tepki göstermişti. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Fenerbahçe’nin trol hesaplarının, limit artışı alabilmek için Trabzonspor aleyhindeki açıklamalarına dikkat çeken Bıyık, “Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Trabzonspor camiasına iğrenç ötesi saldırılarının karşılığını aldı! Limit aşımı yapan diğer kulüplere puan silme/transfer yasağı cezası verilirken, 101 milyon limit aşımı yapan Fenerbahçe’ye 16 milyon limit eklenerek transfer yapma olanağı sağlandı! Yazık!” ifadelerini kullanarak TFF Başkanı Nihat Özdemir’i istifaya davet etti.

Başkan Bıyık’ın bu açıklamaları büyük ses getirirken, Fenerbahçe camiası çareyi Bıyık’a saldırmakla buldu. Binlerce Fenerbahçe trolü, Başkan Bıyık aleyhinde karalama kampanyası başlattı. Bıyık’ın açığını bulamayab trol çetesi, bu kez sinkaflı ifadeler kullanmaya başladı. Fenerbahçe amigosu olmakla övünen Erzincan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Uğur Nalcıoğlu da bu furyaya uydu. Nalcıoğlu, şahsi Facebook hesabında yaptığı paylaşımla Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a hakaret etmek istedi. Nalcıoğlu’nun paylaşımının Trabzon’da görülmesi üzerine şehirde adeta gündem değişti. Binlerce kişi başta sosyal medya olmak üzere çeşitli iletişim platformlarında profesör ünvanlı bu şahsa haddini bildirdi. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Atilla Ataman, Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Davut Çakıroğlu, İYİ Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş ve siyaset, iş, sanat ve spor dünyasından binlerce kişi tepkisini dile getirerek Nalcıoğlu’nun istifasını istedi. Daha önceki paylaşımlarında Trabzon halkı ve Trabzonsporlulara ağır hakaretlerde bulunduğu görülen Nalcıoğlu, gelen tepkiler karşısında çareyi saklanmakta buldu. Önce hakaret içerikli paylaşımlarını kaldırarak özür paylaşımı yapan Nalcıoğlu, tepkiler katlanarak artınca bu kez sosyal medya hesaplarını kapattı.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ise Trabzon ve Erzincan’ın kardeşliğine vurgu yaparken, olayı yargıya taşıyacağını bildirdi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER