SON DAKİKA

Yomra Medya

MEHMET ALİ YILMAZ BİZİ SATTI

MEHMET ALİ YILMAZ BİZİ SATTI
Bu haber 26 Nisan 2022 - 9:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

A Milli Futbol Takımı ve Trabzonspor’un eski Kaptanı Ogün Temizkanoğlu, Ajansspor’a verdiği ropörtajda Trabzonspor’dan Fenerbahçe’ye transferinin öyküsünü anlattı. Temizkanoğlu, dönemin Trabzonspor Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın haberleri olmadan Abdullah Ercan ve kendisini Fenerbahçe’ye verdiğini söyledi. İşte ropörtajın o bölümü:

1999 yılında takım arkadaşınız Abdullah Ercan ile birlikte sürpriz bir şekilde Fenerbahçe’ye gittiniz. Transfer sürecinde neler yaşandı?

Fenerbahçe’ye gitmeden önce tabii ki bazı görüşmeler yapılmıştı. Görüşmeler derken özellikle ben o dönemde Trabzonspor’da iyi bir seviyede değildim. Ama yine de kulübümle konuşmak ve sözleşmeyi uzatmak anlamında bir hamle yaptım. Ancak kulüpte bir muhatap bulamayınca artık burada işimizin bittiğini anladık.

O dönem kulüp başkanı Mehmet Ali Yılmaz mıydı?

Evet evet… Mehmet Ali Bey başkandı. Sonrasında Fenerbahçeli yöneticilerden Ali Yıldırım’la yaptığım telefon görüşmesi esnasında kendisine önce kulübümle konuşmak istediğimi söyledim. Fakat o benle birlikte Abdullah Ercan’ın bonservis paralarının ödendiğini söyledi. Açıkçası çok fazla bilgimiz dahilinde olmayan bir transfer oldu.

Peki taraftar tepkisinden çekinmediniz mi?

Hayır. Zaten herhangi bir tepki de olmadı. Çünkü size beklediniz değer verilmediği zaman çekinecek bir durumunuz olmaz. Siz orada iyisiyle kötüsüyle 9-10 yıl bir hizmet vermişsiniz. Bunun karşılığı bu olmaması gerekiyordu.

Sanırım bu ayrılık kararında bir cenaze töreninde taraftarlarla yaşadığınız olayın da etkisi var.

Evet… Böyle bir hadisenin yaşanmaması lazımdı. Fakat sonuçta bugün herkes nasıl, ‘Biz profesyoneliz. Orada da oynarız burada da oynarız’ diyorsa o dönemde de biz profesyoneldik…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER