SON DAKİKA

Yomra Medya

Maske İsyanı

Maske İsyanı
Bu haber 15 Nisan 2020 - 21:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Maske İsyanı

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, iktidarın maske politikasını sert bir dille eleştirdi. TBMM’de maskesini çıkararak veryansın eden Kaya, “Şu bez parçasına muhtaç ettiniz milleti! Yeter artık, çözün şu maske sorununu” dedi.

CHP’li Vekil Ahmet Kaya’nın Maske İsyanı

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, ücretsiz maske dağıtımı vaadini tutmayan hükümeti sert bir dille eleştirdi. TBMM’de maskesini çıkararak isyan eden Kaya, “Şu bez parçasına muhtaç ettiniz milleti! Yeter artık, çözün şu maske sorununu” dedi.

İktidarın maske kullanmayı zaruri kıldığını, buna karşı maske satışını yasakladığını ve halka da maske dağıtımadığını kaydeden Kaya, bu nedenle ciddi mağduriyet yaşandığını ifade etti. Milletvekili Kaya, şöyle konuştu:

11 GÜN OLDU ORTADA MASKE YOK
“Televizyonlara çıktınız kredileri erteliyoruz diye müjde verdiniz. Kredisi olanlar umutla bankalara gitti. Bankalar “kredileri erteliyoruz ama faizini vermeniz lazım” diyor. Kredisini ödeyemeyen insanlar faizi nasıl ödeyecek? Bunu hiç düşünmediniz! Esnafa kredi veriyoruz dediniz, bankalara giden esnaflar bin tane zorlukla karşılaştılar, kredi almak ne mümkün! Ücretsiz maske dağıtacağız dediniz, Vatandaş da size inandı, maske için PTT sitesine, E-devlete başvurdu. 11 gün oldu hâlâ maskeler ortada yok.”

BEZ PARÇASINA MUHTAÇ ETTİNİZ MİLLETİ!
“İngiltere’ye, İspanya’ya, İtalya’ya, Çin’e maske yardımı yaptık diye övünüyorsunuz, bizim insanlarımız maske bulamıyor. Bakın, Trabzon’dan vatandaşlarımız arıyor. Başvurmadık yer bırakmamışlar, maske yok! İnsanlar maskeleri olmadığı için markete gidemiyorlar, minibüse, otobüse binemiyorlar. Büyük mağduriyetler yaşıyorlar. Şu nedir, şu bez parçasına muhtaç ettiniz milleti! Bu beceriksizliğinizle Allah memleketin ve milletin yardımcısı olsun.!”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER