SON DAKİKA

Yomra Medya

Kaşüstü Denizle Buluşuyor

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Kaşüstü Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak, halkı denizle buluşturacaklarını söyledi

Kaşüstü Denizle Buluşuyor
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 14:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Kaşüstü Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.
Trabzon’un Yomra ilçe Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Kaşüstü Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak, halkı denizle buluşturacaklarını belirtti. Başkan Sağıroğlu, yaptığı açıklamada, Kaşüstü’nde meydana gelen trafik sıkışmasından dolayı yan bir yola ihtiyaç olduğunu dile getirerek, “Kaşüstü mahallemizde özellikle yaz aylarında trafikte bir sıkışma meydana geliyordu. Bu sorunu çözmek için Türkiye’de emsali görülmemiş bir kavşak çalışmasına başlanıldı. Bunun yanında bizde neler yapabiliriz diye düşündük. Adliyemiz ile otelin bulunduğu alanda geçiş sağlayarak hem yaya hem de araç geçişini sağlayacağız. Bunun yanında hem de vatandaşımıza kapatılan yolları ulaşıma açarak halkımızı denizle buluşturacağız” dedi.

“Yürüyüş yolu planlıyoruz”
Sahilde yürüyüş yolu planlaması yaptıklarını kaydeden Sağıroğlu, “Bu alanları bazı villa sahipleri kullanımına almış, duvarla çevirmiş kimse sahile inemiyor. 3621 Sayılı Kıyı Kanunu’nda ‘Sahiller vatandaşın kullanımındadır. Kimsenin özel mülkiyeti değildir, kiralanamaz deniyor. Dolayısıyla 4 adet villada terk edilmiş olan yerleri kamuya açık hale getireceğiz. Varsa duvarlar onları da yıkacağız. Yolları açıp vatandaşımızı hem sahille hem de denizle buluşturacağız. İnşallah sahilde bir yürüyüş yolu planlaması yapıyoruz. Onu da hayata geçirmek için gayret edeceğiz. Bizlere asfalt temininde bulunan Karayolları Bölge müdürü Selahattin Bayramçavuş’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER