SON DAKİKA

Yomra Medya

KARADENİZ’İN EN GÜZELİ YOMRA’YA YAPILIYOR

KARADENİZ’İN EN GÜZELİ YOMRA’YA YAPILIYOR
Bu haber 04 Mart 2021 - 13:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Doğu Karadeniz’deki en güzel yürüyüş ve bisiklet yolunu Yomra’ya kazandırmakta olduklarını söyledi. Sancak Mahallesi Liman Mevkii’nde yapım çalışmalarına devam ettikleri yürüyüş ve bisiklet yolunun sadece Yomra’ya değil, tüm Trabzon’a hizmet vereceğini kaydeden Bıyık, iki etap halinde yapımını sürdürdükleri yolun ilk etabını yaz aylarında hizmete açacaklarını söyledi.

1. etapta çalışmaların tamamlanma aşamasına geldiğini ifade eden Bıyık, “Bu alanda ağaçlandırma çalışmalarımıza da başlamış bulunuyoruz. Daha inşaat çalışmalarımızın devam etmesine rağmen insanlarımızın buraya akın etmesi ne kadar doğru bir hizmet yaptığımızı ortaya koyuyor. Yomra’mızın, herkesin kullanacağı bu tür sosyal alanlara çok ihtiyacı var. Bu tür çalışmalarla bu ihtiyacı karşılayacağımız gibi ilçemizi Doğu Karadeniz’in cazibe merkezi haline getireceğiz” dedi.

Eski hükümet konağı önünde bulunan palmiye ağaçlarını da yürüyüş ve bisiklet yolundaki ağaçlandırma alanına diktiklerini belirten Başkan Bıyık, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Yeni hükümet konağı inşaatı nedeniyle ilçemiz merkezinde bulunan palmiye ağaçlarının sökülmesi gerekiyor. Söküm işlemlerini özenle gerçekleştirip bu ağaçları da yürüyüş ve bisiklet yolundaki ağaçlandırma alanına diktik. Yol etrafında çok bir ağaçlandırma çalışması yapıyoruz. Böylece, denizin kenarında yeşilliklerle donanmış bir yürüyüş ve bisiklet yolunu halkımızın hizmetine sunmayı amaçlıyoruz. İlk etabı yaz aylarında hizmete açmayı planlıyoruz. İkinci etabı da bir süre sonra tamamlayıp hizmete sunmayı amaçlıyoruz. İmkanlarımızın son derece sınırlı olmasına rağmen kararlıyız, Yomra’mıza hakkı olan güzellikleri kazandıracağız.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER