SON DAKİKA

Yomra Medya

KARADENİZ’İ İŞSİZLİK VURDU

KARADENİZ’İ İŞSİZLİK VURDU
Bu haber 29 Mart 2021 - 20:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yaklaşan çay sezonu öncesinde ÇAYKUR, 4 ilde istihdam edilmek üzere İŞKUR üzerinden 200 çay eksperi ile 300 mevsimlik işçi alımı yapacağını duyurdu. Rize’deki fabrikalarda işe alınacak toplam 210 işçi için 22 bin 956 kişi başvuru yaptı. Diğer taraftan eksper başvurusu yeterli olmadığı için KPSS şartı kaldırıldı.

ÇAYKUR (Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü) bir süre önce Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’daki yaş çay fabrikalarında istihdam edilmek üzere çay eksperliği veya çay tarımı ve işletme teknolojisi bölümü mezunu olan ve KPSS’den 60 puan ve üzerine puan alan 200 çay eksperi ile bu 4 ilde bulunan fabrikalarda çalışmak üzere 300 beden işçisi alacağını duyurdu. İŞKUR ve ALO 170 üzerinden mevsimlik işçi alımı için binlerce kişi başvuru yaptı.

EKSPER YOK İŞÇİ ÇOK
Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’daki fabrikalar bünyesinde istihdam edilecek 200 adet çay eksperi alımı için başvurular Rize’deki Cumhuriyet Çay Fabrikasına yapıldı. 200 çay eksperi için aranan şartlara uyan 143 kişinin başvurusu kabul edildi.
Geri kalan 57 kişi için ise KPSS puan şartının kaldırıldığı ve tekrar ilan verileceği açıklandı. Rize’de ki fabrikalarda işe alınacak olan 210 mevsimlik işçi alımı için 22 bin 956 kişinin başvuru yaptığı belirtildi. Geri kalan 90 kontenjan için yapılan başvuruların 30 bini geçtiği ileri sürüldü.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER