SON DAKİKA

Yomra Medya

KADINLARIMIZ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

KADINLARIMIZ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ
Bu haber 25 Kasım 2021 - 15:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

KADINLARIMIZ İÇİN
MÜCADELE EDİYORUZ
İYİ Parti Yomra Kadın Politikalarından Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Varlık Tan Karslı, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Karslı, kadına yönelik her türlü şiddete karşı olduklarını ve kadın haklarını savunmak adına her koşulda mücadele edeceklerini belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 1999 yılında BM (Birleşmiş Milletler) genel kurul kararı ile kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacı ile “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” ilan edilmiştir. Bu vesilesiyle; kadınlarımızın sorunlarının çözülmesine yönelik doğumundan, ölümüne kadar hayatın her alanında varlıklarını hissettiğimiz bizi biz yapan değerli kadınlarımıza saygı ve sevgi gösterilmesini, dünyada ve ülkemde şiddete maruz kalmadan yaşamalarını diliyorum. Kadına karşı şiddet sadece kadının yasal haklarını teminat altına alarak ve şiddeti uygulayanları cezalandırarak ortadan kaldırmak yeterli değildir. Eğitim ve Öğretimin ilk evrelerinden itibaren “Toplumsal Cinsiyet Ayrımcılığını “ ortadan kaldırmak ve farkındalık oluşturmak için gerekli yasal düzenlenmelerin yapılması gerekmektedir.”

YAŞAMA HAKKINA SAYGI DUYULMUYOR
Başkan Yardımcısı Karslı, kadınların yaşama hakkının canice ellerinden alındığını ifade ederek,“İYİ Parti olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in liderliğinde kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında olacağımızı ve kadın haklarını savunmak adına her koşulda mücadele edeceğimizi belirtmek isterim. Ülkemiz demokrasiden uzaklaştıkça, kadına yönelik şiddet hız kesmeden devam ediyor. Ne yazık ki kadınlarımızın en temel hakkı olan yaşam hakkına dahi saygı duyulmuyor. Yaşanan kadın cinayetlerine karşı gerekli cezai yaptırımlar uygulanmıyor ve cani bir şekilde katledilen kadınların yakınları kahrolurken, milyonlarca kadın ölüm korkusuyla yaşamaya devam ediyor. Haber bültenlerinde her gün bir kadının öldürüldüğü ya da şiddet gördüğüne tanık oluyoruz. Kadınlar sırf kadın oldukları için öldürülüyor, fiziksel ve psikolojik şiddete uğruyor.” şeklinde konuştu.
CAYDIRICI CEZALAR ŞART
“Bizler bu acı tabloyu değiştirmek ve kadınlarımıza korkusuzca huzur içinde yaşayabilecekleri bir ülke sunma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diyen Kadın Politikalarından Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Varlık Tan Karslı, “Tüm haklarını elde etmiş, ailesi ve çocuklarıyla mutlu bir gelecek hayali kurabilen kadınların olduğu Türkiye hedefi için mücadele ediyoruz. Bu mücadelemizin başarıya ulaşması için de gerekli cezai yaptırımların en caydırıcı şekliyle yargı tarafından uygulamaya koyulması çağrısında bulunuyoruz. Ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalara ışık tutma temennisi ile tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada yaşamalarını diliyoruz.” diyerek mesajını tamamladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER