SON DAKİKA

Yomra Medya

İYİ PARTİ’NİN AYASOFYA ÖNERİSİ REDDEDİLDİ

İYİ PARTİ’NİN AYASOFYA ÖNERİSİ REDDEDİLDİ
Bu haber 09 Haziran 2020 - 20:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti’nin Ayasofya önerisi reddedildi!

İYİ Parti’nin Ayasofya’nın Müslümanlar için toplu ibadete açılmasına dair önerisi, AK Parti’nin ret, MHP ve HDP’nin çekimser oylarıyla kabul edilmedi. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Danıştay’ın konuyla ilgili kararı temmuz ayında vereceğini belirterek “Karardan sonra gerekli adımlar atılacaktır” dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun Ayasofya’nın toplu ibadete açılmasına ilişkin olarak verdiği önerge, AK Parti’nin ret, MHP ve HDP’nin çekimser oyları neticesinde kabul edilmedi.
Konuya ilişkin olarak açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, öneriye ‘şimdilik’ ret verdiklerini söyledi. Muş, “Danıştay’da bir dava yürümektedir, temmuz ayı içerisinde bununla alakalı bir karar verilecektir. Mesele araştırmanın ötesine geçmiştir. Karardan sonra gerekli adımlar atılacaktır” ifadesini kullandı.

İYİ Parti’den yapılan açıklamada ise “Grup Başkanvekilimiz ve İzmir Milletvekilimiz Sayın D.Müsavat Dervişoğlu tarafından “Ayasofya Cami’nin Müslümanlar için toplu ibadete açılması” amacıyla Meclis Başkanlığına sunulan Araştırma Önergesi Ak Parti’nin ret, MHP ve HDP’nin çekimser oyları neticesinde kabul edilmemiştir” denildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER