SON DAKİKA

Yomra Medya

İYİ PARTİ’DEN ÇALIŞAN KADINLARA ZİYARET

İYİ PARTİ’DEN ÇALIŞAN KADINLARA ZİYARET
Bu haber 09 Mart 2022 - 13:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Yomra Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ilçede resmi kurumları ziyaret ederek kadın çalışanlara karanfil verdi.

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Varlık Tan Karslı ve yönetim kurulu üyeleri birlikte ilk önce Belediye, PTT, Ziraat Bankası, Tapu Kadastro, Kaymakamlık, Mal Müdürlüğü, Sağlık Ocağı, Emniyet Teşkilatı ve Jandarma’yı ziyaret ederek kadın personellere çiçek verdi ve sorunlarını dinledi.
Başkan Karslı yaptığı açıklamada, “Ülkemizde 1921 yılında kabul gören Dünya Emekci Kadınlar Günü ile ilgili ilçemizdeki kurumlarda çalışan kadınlarımızı ziyaret ettik. Ziyaretlerimizde kadınlarımıza çalışma şartları ya da özlük haklarıyla ilgili beklenti ve düşüncelerini’  sorduğumuzda; uzman kadroluğu olanların 3600 ek gösterge talepleri, doğum izin sürelerinin kısa olması gibi talepleri oldu. Ayrıca son dönemlerde sağlık çalışanlarına artan şiddet olaylarından dolayı değerli sağlık çalışanlarımız, insana saygı ve çalışan meslek guruplarına saygının öneminden bahsedildi. Gündemden hiç düşmeyen EYT sorunundan da muzdarip bir çok kadınımız var. Kolluk güçleri ziyaretimizde 6284 sayılı kanunun önemi, KADES uygulamasının önemi konuştuk. Doğumdan ölüme kadar bizi biz yapan değerli kadınlarımızın, Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Partili kadınlarımızın, şehit ve gazi annelerimizin, mesaisi hiç bitmeyen ev hanımlarımızın bu özel günü kutlu olsun. ” dedi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER