SON DAKİKA

Yomra Medya

İNTİHARIN SIRRI GÜNLÜKTE ÇIKTI

İNTİHARIN SIRRI GÜNLÜKTE ÇIKTI
Bu haber 07 Haziran 2021 - 9:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trabzon’da intihar eden genç kızın istismara uğradığı için canına kıydığı ortaya çıktı. Günlüğünde yaşadıklarını anlatan Tuana S. adlı genç kıza istismarda bulunduğu ettiği iddia edilen amcaoğlu E.S. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Genç kızın günlüğünün sonuna, “Söndürün ışıkları uykum var” diye yazdığı görüldü.

İNTİHARIN NEDENİ ORTAYA ÇIKTI
İl dışından gelerek Trabzon’a eğitim gördüğü Yomra Fen Lisesinin 4. katında 4 Eylül 2019 tarihinde kendini boşluğu bırakan 15 yaşındaki Tuana S. hayatını kaybetmişti. Genç kızın ölümünün ardından soruşturma başlatan polis, intihar eden Tuana S.’nin günlüğünü inceledi. Yaşadıklarını günlükte anlatan Tuana S.’nin, güneş gibi olduğunu ve karanlık tarafının acı verdiğini, güneşin doğmamak üzere battığını ve ayın kazandığını yazdı belirlendi. Amcaoğlu E.S. tarafından 8 yaşındayken istismara uğradığı iddia edilen Tuana S. intihardan kısa bir süre önce yaşadıklarını H.N.S. adlı bir arkadaşına gözyaşları arasında anlattığı ortaya çıktı. H.N.S., “Okullar başlamadan beni aradı ve 8 yaşındayken ikametinin alt katında oturan kuzeni ve yanında bulunan bir kişi tarafından tecavüze uğradığını anlattı. Telefonda çok ağladı ve canı çok sıkkındı” dedi.

İDDİA ÜZERİNE SORUŞTURMA BÜYÜDÜ
H.N.S.’nin iddiaları üzerine soruşturma büyüdü. İntihar eden Tuana S.’nin 14 yaşındaki kız kardeşinin ifadesine başvuruldu. H.N.S.’nin anlattıklarını bildiğini belirten Tuana S.’nin kız kardeşi T.S., amcaoğlunun ablasını taciz ederken gördüğünü ve kendisini de taciz ettiğini fakat korktuğu için ailesine anlatamadığını belirtti. Bu iddialar üzerine gözaltına alınan E.S. hakkındaki suçlamaları reddetti. İntihar eden T.S.’nin ailesinin borcu olduğunu ileri süren E.S., para koparmak istenildiğini belirtti.

TUTUKLANDI VE AĞIR HAPİS İSTENDİ
Soruşturmayı yürüten savcı ifadesini aldığı E.S.’yi nöbetçi hakime sevk etti. Cinsel istismar suçundan tutuklanan E.S., hakkında hazırlanan iddianame ağır ceza mahkemesine gönderildi. Savcı, E.S.’nin iki kız kardeşe yönelik eyleminden ötürü her biri için 3 yıldan 8 yıla kadar hapis istedi. Savcı ayrıca cezanın 4’de birinden 4’de üçüne kadar artırılmasını talep etti. E.S. ağır ceza mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER