SON DAKİKA

Yomra Medya

İKİSU YENİ CAMİİ İBADETE AÇILDI

İKİSU YENİ CAMİİ İBADETE AÇILDI
Bu haber 07 Ekim 2022 - 16:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra’nın İkisu Mahallesinde yapımı tamamlanan İkisu Yeni Cami dualarla ibadete açıldı. Törende konuşan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Yomra’nın çok önemli bir manevi eser daha kazandığını belirterek, cami yapımına katkı veren vatandaşlara teşekkür etti.

Yomra Müftüsü Celal Malkoç konuşmasında Allah’ın mescitlerini imar etmenin sevabına dikkat çekti. “Kim, Allah rızâsı için bir mescit yaparsa, Allah da ona cennette onun gibi bir köşk yapar” diyen Malkoç, bu önemli eserin yapımına katkı veren vatandaşlarımızdan Allah razı olsun” diye konuştu.

İkisu Mahallesi’nde mevcut olan Merkez Camiinin zemin kayması nedeniyle yıktıklarını ifade eden Mahalle Muhtarı Hacı Mehmet Boran ise şunları söyledi: “Eski camimiz zemin kayması nedeniyle tehlike arz ettiği için yıkımını gerçekleştirdik. Başka alanda yeni camimizin yapımına başladık. bu süreçte Belediye Başkanımız, Müftümüz yanımızda oldular. Vatandaşlarımız ellerini taşın altına koydular. Bu büyük eserin mahallemize kazandırılmasına katkı veren her bir hemşehrimize tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun, ölmüşlerine gani gani rahmet eylesin inşaAllah.”

Yapılan konuşmaların ardından İkisu Merkez Camii dualarla ibadete açıldı. Açılış programında Yomra Kaymakamı Muhammed Öztabak, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Yomra Müftüsü Celal Malkoç, AK Parti Yomra İlçe Başkanı Abdülkadir Özdemir, Saadet Partisi Yomra İlçe Başkanı Selçuk Atasoy, kamu kurumları ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş hazır bulundu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER