SON DAKİKA

Yomra Medya

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Trabzon’dan büyük destek!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Trabzon’dan büyük destek!
Bu haber 18 Aralık 2017 - 16:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trabzon AK Parti İl Binasında bir araya gelen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, İlçe Başkanları hep birlikte ortak bir basın açıklaması yaparak CHP’ye tepki gösterdi. Ortak açıklamayı AK Parti İl Başkanı Haydar Revi okudu.
Konuşmasına ilk olarak oğlunu kaybeden eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’a başsağlığı dileyerek başlayan Revi, sonrasında ise ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkent ilan eden kararına tepki gösterdi. Trabzon’da geçen hafta sonu yapılan yürüyüşü hatırlatan Revi, “Bir kez daha İsrail ve ABD yi, bütün dünyayı olumsuz etkileyecek Kudüs kararından dönmeye ve Ortadoğu barışını kalıcı hale taşımaya davet ediyoruz” dedi.
ÜZÜLEREK TAKİP EDİYORUZ
Revi, ülke olarak büyük sorunlarla mücadele ettiklerini kaydederken, “Ülke olarak bir taraftan çevremizde var olan büyük sorunlarla mücadele ederken, diğer taraftan da küresel baronların desteklediği her türlü terör örgütü ile amansız bir savaş yapıyoruz. Bütün bu mücadeleyi verirken maalesef Türkiye’nin düşmanlarını sevindirecek bir ana muhalefetle karşı karşıya olduğumuzu, küresel güçlerin hedeflerine koyduğu sayın Cumhurbaşkanımıza karşı ana muhalefet partisi genel başkanının yalan ve iftiraları ile Türkiye’nin gücünün kırılmak istendiğini üzülerek takip ediyoruz” diye konuştu.

SOYLU’YA İNSAF VE İZAN SINIRLARINI ZORLAYAN AHLAK DIŞI SALDIRILARDA BULUNUYORLAR
Revi, sözlerine şu şekilde devam etti: “Hem zamanlaması hem de içeriği itibari ile bu yalan ve iftiraların Türkiyenin gücünü zayıflatmak ve milletimizin birlik ve bütünlüğünü sarsmak olduğu apaçık ortadadır. Ana muhalefet lideri adeta dışarıdan oluşturulan bir strateji ile önce sayın Cumhurbaşkanımıza, ardından terörle, çetelerle, uyuşturucu baronları ve her türlü suç örgütleri ile canı pahasına, tarihin en büyük mücadelelerinden birini veren Sn bakanımız Süleyman Soylu’ya insaf ve izan sınırlarını zorlayan, ahlak dışı saldırılarda bulunuyorlar. Onun terörle mücadelesindeki azmini kırmak, Türkiye’nin yolunu kesmek ve akılları sıra AK Parti’mizin içine fitne tohumu ekmek istiyorlar. AK Parti’nin Trabzon’da sorumluluk üstlenen insanları olarak CHP’nin bu saldırılarına asla müsaade etmeyeceğimizi, küresel güçlerin taşeronluğuna soyunma hevesinde olanlara fırsat vermeyeceğimizi ve daima halkımızla yürüyen, halkımızla büyüyen bir siyaset anlayışını birlik, bütünlük içerisinde sürdüreceğimizi kıymetli halkımızla paylaşmak istiyoruz. Cumartesi günü İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinde CHP sözcülerinin sayın bakanımız hakkında ortaya koydukları siyasi ahlakla uyuşmayan sözlerini ne bizim ne de halkımızın tasvip etmediğini özellikle vurgulamak istiyoruz. sayın bakanımızın tarihi konuşması ile CHP lilere verdiği dersten dolayı bizleri arayıp tebrik eden, bakanımızın arkasındayız diyerek takdirlerini ifade eden vatandaşlarımıza en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz”
ERDEMSİZLİĞİN GİRDABINDA DEBELENİYORLAR
Sözlerine, “Siyasetlerini halka ve hakka dayandırmayan, her fırsatta halkın değerlerine saldıran CHP sözcüleri sayın bakanımıza karşı saldırarak Türkiye’nin terörle, suç örgütleri ile mücadelesini engellemeyi düşünüyorlarsa beyhude bir hayale kapılıyorlar” diyerek devam eden Revi, “Halkımız dimdik Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın başbakanımızın ve bakanımızın arkasındadır. CHP sözcüleri kendi kafalarında ve içlerinde var olan fitneyi, AK Parti’nin içerisine taşımak istiyorlarsa, ahlaksız bir Erdemsizliğin girdabında debeleniyorlar demektir.. FÖTÜ’nün şakirdi iken CHP ye sızan erdemden ve ahlaktan yosun kafalar güya Sayın Soylu hakkında algı oluşturmaya ve çatallı fitne dilini AK Parti’nin içine sokmaya gayret etmektedirler. İFTİRA, KUMPAS VE İHANETLER…
Bütün bu oynanmak istenen basit ve sığ oyunları milletimiz çok net olarak görmektedir. 2019 da inşallah halkımız bir kez daha bu fitne kumpasçılarına gereken dersi verecektir. Biz AK Parti teşkilatları, belediye başkanları ve üyelerimizle Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sayın bakanımızla, Sayın milletvekillerimizle birlikte hem ülkemizin büyük hedeflerine yürüyeceğiz hem de Trabzon’umuza en güzel hizmetleri yapacağız. CHP’nin, FETÖ’nün ve Türkiye düşmanlarının yalanları, iftiraları, kumpasları ve ihanetleri asla bizi yolumuzdan döndüremeyecek ve içimize fitne sokamayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Bakanımızın dimdik arkasındayız ve mücadelelerinde yanlarındayız” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER