SON DAKİKA

Yomra Medya

HÜSEYİN ÖRS YOMRA’DA

HÜSEYİN ÖRS YOMRA’DA
Bu haber 29 Ocak 2022 - 11:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ı ziyaret etti. İYİ Parti Yomra İlçe Başkanı Zekeriya Akgül ve Yomra Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şimşek’in de hazır bulunduğu ziyarette Milletvekili Örs’e çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Bıyık, geride kalan 3 yılda bir çok çalışmaya imza attıklarını belirtirken, 2022 yılı içinde yapımı devam eden bir çok önemli projenin tamanlanarak halkın hizmetine sunulacağını söyledi.

YOMRA’DAKİ BAŞARI GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR
Yomra Belediye Başkanı Bıyık’ı çalışmalarından ötürü tebrik eden Trabzon Milletvekili Örs ise Yomra’nın kısa sürede çağ atladığını ifade etti. Başkan Bıyık’ın çalışmaları ile Yomra’nın artık Trabzon’un metropol ilçesi konumuna yükseldiğini kaydeden Örs, Yomra’yı daha yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için imza attığınız çalışmalar Ankara’da dahi konuşuluyor. Bu da bizim göğsümüzü kabartıyor. Yapımı devam eden projelerinizin tamamlanmasıyla Yomra çok daha güzel hale gelecektir. Sizleri ve ekip arkadaşlarınızı yürekten tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

HAYAT PAHALILIĞI HALKIMIZIN BELİNİ BÜKTÜ
Başkan Bıyık’ı ziyaretinde ülke gündemine ilişkin olarak da değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Örs, hayat pahalılığının halkın belini büktüğünü söyledi. Özellikle gıda fiyatlarında yüzde 100’ün üzerinde enflasyon yaşandığını ifade eden Örs, “Türkiye Istatistik Kurumu yıllık enflasyonu yüzde 36 olarak açıkladı lakin bunun inandırıcılığı yok. Kurumlarımızın bu şekilde yıpratılması da son derece yanlış. İnsanlarımız bir kaç ay evvel 200 TL’ye marketten aldıkları gıda ürünlerini artık 500 TL’ye alamıyor. Ülkemizde şuan hiperenflasyon yaşanıyor. İnşallah bu durum kısa sürede tersine döner ve halkımız rahat nefes alır lakin şuan uygulanan ekonomi politikaları ile bu mümkün görünmüyor” diye konuştu.

FAİZ LOBİSİ ZENGİN OLUYOR, HALK FAKİRLEŞİYOR
İktidarın derhal makul ve mantıklı ekonomi politikaları uygulaması gerektiğini kaydeden Örs, değerlendirmesini şu şekilde tamamladı: “Biz siyasi partiler düşman değiliz. Sadece rakibiz. Hepimizin isteği devletimizin ve milletimizin iyiliğidir. Ancak iktidar partisi artık kontrolü kaybetmiş durumdadır. Son derece yanlış bir ekonomi politikası uygulanıyor. Halkımız, bir inatla sürdürülen bu yanlış politikanın altında eziliyor. Faizleri indirmekten bahsediyorlar lakin faizler artıyor. Hazinenin borçlanma faizi 17’den 25’e çıktı. Bunun anlamı şudur: Kamu kaynaklarının artık daha büyük kısmı faiz lobisinin cebine giriyor. Halkımızın bankalardan kredi kullanırken ödediği faizde artmıştır. Faiz lobisi zengin olurken halkımız fakirleşiyor. Maalesef hükümey hiç bir yapıcı eleştiriyi de dikkate almıyor.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER