HÜSEYİN ÖRS YOĞUN BAKIMDA

Türkiye Büyük Millet Meclisindeki 2023 yılı bütçe görüşmelerinde İYİ Parti Milletvekili Ümit Yılmaz kürsüde konuşma yaparken AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile arasında sözlü tartışma yaşandı.
Daha sonra AK Parti Milletvekili Alpay Özalan kürsüye yürüdü. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Özalan’ı engellemeye çalışırken AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Örs’e yumruk attı. Hüseyin Örs’ün başına aldığı darbeyle alnının açıldığı ve kalp spazmı geçirdiği kaydedildi.
Örs’e ilk müdahaleyi muhalefet kulisinde İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur yaptı. Buradaki müdahalenin ardından önce Meclis’teki revire götürülen Örs daha sonra hastaneye kaldırıldı. Geçen yıl geçirdiği kalp krizi sonrası kalp pili takılan Örs’ün yoğun bakıma alındığı ve uyutulduğu öğrenildi. Öte yandan Örs’ün hastanede elektroşok ile hayata döndürüldüğü, hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

İYİ Parti’nin doktor milletvekili Aylin Cesur, Örs’ün sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı. Cesur şunları söyledi: “Saldırı sonrasında başına aldığı darbe sonrasında vekilimizin genel durumunun iyi olmadığını gözlemledik. Kendisine revire kadar işlik ettim. EKG çekmelerini rica ettik. EKG’si çekildiğinde kendisinin geçen seneden pil takıldığını bildiğim için EKG çekilmesinin istemiştim. EKG çekildiğinde EKG’de kalbin durma aşamasında bir önceki aşama olan kalp ritminin bozulduğunu gördük. Onun üzerinde derhal ambulansla Güven Hastanesi’ne getirmeye karar verdik. Oradaki ilk müdahaleyle beraber bir ilaç uygulandı. Yapılan müdahale kalbin geri döndürülmesi insanlar arasında kalp ritminin geri döndürülmesi olarak bilinen kardiyo şok tedavisidir. Çok önemli bir hadisedir. Kısa zamanda yapılmazsa hastayı kaybedersiniz. Çok önemli bir hadisedir. Buna olumlu cevap verdi. Ancak şu anda hayati tehlikesi devam ettiği için yoğum bakımda tedavisi devam ediyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir