SON DAKİKA

Yomra Medya

HÜRRİYET PARKI’NIN TEMELİ ATILDI

HÜRRİYET PARKI’NIN TEMELİ ATILDI
Bu haber 16 Kasım 2021 - 17:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Belediyesi tarafından yapımına başlanılan Hürriyet Parkı ve Sosyal Yaşam Alanı’nın temel atma töreni gerçekleştirildi. Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Yomra tarihi bir gün yaşıyor” dedi.

Konuşmasında Hürriyet Parkı’nı halka geri kazandırdıkları alanda inşa etmekte olduklarını ifade eden Başkan Bıyık, “Bu arazinin halka geri kazandırılması mücadelesini başlatan Hasan Bayrak abimize ve onunla bu mücadeleyi verenlere burada saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Bütün siyasi temsilcilerinin, ilçe başkanlarının ve Yomralı’ların çok büyük desteği ve katkılarıyla burada yaklaşık olarak iki yıl verilmiş olan bir mücadelenin meyvelerini alma noktasına gelmiş bulunuyoruz. Alanın Yomra halkına kazandırılmasıyla ilgili mücadelemiz son noktasına gelmiştir. Bugün hayırlısıyla temelimizi atıyoruz” dedi.

Konuşmasında alanda yapılacak Hürriyet Parkı ve Sosyal Yaşam Alanı hakkında detaylı bilgiler veren Başkan Bıyık, “Burada bir tane mini kütüphane, bir çocuk oyun alanı, bir basketbol sahası, tenis sahası, çay bahçesi ve içerisinde etkinlik alanları, dinlenme alanları ve otoparkların olduğu bir sosyal alan yapıyoruz. Burası tamamlandığı zaman bir insanın bütün gününü geçirecek olduğu kadar faaliyetlerin sergilenebileceği bir alan olacak. Nasip olursa sahildeki yürüyüş yolumuzun tamamlanmasıyla birlikte bu alanı orayla entegre etmemiz sonucunda Yomra çok büyük bir zenginlik elde etmiş olacaktır” diye konuştu.

Sahil Dolgu Alanı’ndaki halkın arazisini geri alma mücadelesi verirken birileri tarafından sürekli engellenmek istediklerini kaydeden Bıyık, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bizler bu alanı geri alma mücadelesi verirken; arazinin tarafımızadan geri alındıktan sonra birilerine peşkeş çekileceği, kiraya verileceği gibi asılsız dedikodularla Yomra çarşısında gezen insanların bugün yüzlerinin kızaracağına inanıyorum. Çünkü geri aldığımız arazinin tamamının halka açılacağı bir iş yapıyoruz burada. Bu parkımızda hiç bir şahsa, hiçbir kuruma bir yer tahsisi yapılmayacaktır. İçerisinde yapılacak olan bir çay bahçemiz vardır. Çay bahçesi ve kafeteryanın Yomra Belediyesi tarafından işletilecektir ve en uygun fiyatla Yomra halkına hizmet edecektir. Bu mücadelede Yomra hakının ve Belediyesinin yanında olan değerli ilçe başkanlarına, yöneticilerimize, muhtarlarımıza ve Yomra halkına teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

Yomra Hürriyet Parkı ve sosyal Yaşam Alanı’nın temel atma töreninde; Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, CHP İlçe Başkanı Erol Haydar Pekşen, İYİ Parti İlçe Başkanı Zekeriya Akgül, MHP İlçe Başkanı Osman Salih Dilaveroğlu, Saadet Partisi İlçe Başkanı Selçuk Atasoy, DEVA Partisi İlçe Başkanı Funda Çuvalcı, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Selçuk Sezgin, Yomra Belediye Meclis üyeleri Fatih Şimşek, Rasim Arslan, Mustafa Bayındır, Hasan Dilaveroğlu, Enver Çakmak, Muhammer Turan, Eyüp Çuvalcı, Yomra Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Baş ve mahalle muhtarları kamu kurumları ve STK temsilcileri ile vatandaşlar hazır bulundu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER