SON DAKİKA

Yomra Medya

HİZMETLERİ ENGELLEMEK İSTİYORLAR

HİZMETLERİ ENGELLEMEK İSTİYORLAR
Bu haber 18 Ocak 2021 - 14:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yomra Belediye Meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti grubu, Yomra Belediyesinin hizmetlerini engelleyebilmek için her şeyi yapıyor. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, halkın ortaya koyduğu iradeye saygı duymayan AK Parti grubu, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın ilçeye kazandırmakta olduğu yatırımları durdurabilmek için her yolu deniyor.

BELEDİYENİN GELİR KAYNAKLARINI KESİYORLAR
Başkan Bıyık’ın kısa sürede yaptığı hizmetlerle adından söz ettirmesinden rahatsız olan AK Parti’li belediye meclisi üyeleri, hizmetlerin tamamlanmasına engel olabilmek için belediyenin gelir elde etmesine mani olmak istiyor. Bilindiği üzere önceki belediye yönetimi döneminde, belediyeye ait bir arsa, bir müteahhit ile trampa edilmiş, bu sayede müteahhidin inşaatını genişletmesi ve arazisinin değerlenmesi sağlanmış, bunun karşılığında da söz konusu inşaattaki 4 dairenin belediyenin olacağına dair, Belediye Meclisi kararı olmaksızın, yasal bağlayıcılığı olmayan bir sözleşme imzalanmıştı. 2018 yılında, önceki belediye yönetimi tarafından yapılan bu işlemin ardından, 31 Mart 2019’da seçimi kazanarak göreve başladıktan sonra, Meclis kararı ile daireleri resmi olarak belediyeye kazandıran Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, gelirinin belediye yatırımlarında kullanılması için bu daireleri satmak istemişti. Satış konusu geçen haftaki Yomra Belediye Meclisinde görüşülmüş ve Mecliste çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti grubu, belediyenin gelir elde etmesine mani olmak için satış talebini reddetmişti.

LAFTA DESTEK, ÖZDE KÖSTEK OLUYORLAR
AK Parti grubunun, Yomra Belediyesinin yatırımları finanse edecek maddi kaynak elde etmesine mani olabilmek için, halkın hiç bir işine yaramayan bu dairelerin satışına engel olması infiaal oluşturdu. Yomralılar, AK Parti grubuna tepki gösterdi. Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ta konu hakkında bazı gazetelerde çıkan ısmarlama haberler üzerine yaptığı açıklamada, hizmetlerine kimsenin engel olamayacağını belirterek duruma tepki gösterdi. Bunun üzerine AK Parti Yomra İlçe Başkanı Avni Adanur, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Bayındır ve AK Parti’li Yomra Belediye Meclisi Üyesi Gözde Atasoy Koç, bir gazeteye beyanat vererek, halkın yararına olacak konulara her zaman destek olacaklarını iddia ettiler.

SATIŞA NEDEN ENGEL OLDUKLARINI AÇIKLAYAMADILAR!
Söz konusu dairelerin satılıp, gelirini, halkın yıllardır özlemini duyduğu yatırımları Yomra’ya kazandırmakta kullanmak varken, dairelerin satılmayıp çürümeye terk edilmesinin halka ne faydası olduğuna dair tek kelime açıklama yap(a)mayan AK Parti’li isimler, satışa mani olma nedenleri hakkında da her hangi bir açıklama yapmadı.

O Kİ SATTIRMAYACAKTINIZ NEDEN TRAMPA YAPTINIZ?
Yomra Belediye Meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AK Parti grubu, “O ki bu daireler satılmayacaktı, öyleyse belediye sizde iken milletin arsasını müteaahit ile neden trampa ettiniz?” sorusuna da yanıt veremiyor.

SEÇİM DÖNEMİNDE BU İŞLEMDEN NEDEN HIÇ BAHSEDİLMEDİ?
Seçim döneminde bu dairelerin varlığından, böyle bir işlem yapıldığından hiç bir şekilde halka bahsetmeyen AK Parti’li isimler, “Seçimi siz kazansaydınız, bu daireleri ne yapacaktınız?” sorusuna da cevap veremiyor.

AÇIKLAMALARINIZI SOSYAL MEDYADAN YAPIN, HALK YORUMLASIN!
Öte yandan Başkan Bıyık’ın bu konudaki eleştirilerine cevap veren AK Parti grubunun, sosyal medyayı kullanaması da dikkatlerden kaçmıyor. Söz konusu açıklamayı yapan AK Parti’li isimlerin, halkın yorumlarından (tepkisinden) çekindikleri için konuyla ilgili açıklamalarını sosyal medyada yapmadıkları, bunun yerine bedava gazete dağıttırdıkları görülüyor.

BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU?
Ayrıca, Yomra Belediye Meclisinde, halkın hiç bir işine yaramayan dairelerin satışına red oyu veren ve aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri olan AK Parti’li Mustafa Bayındır ve Gözde Atasoy Koç’un, Büyükşehir Belediye Meclisinde, Büyükşehir’in satış taleplerine ‘evet’ oyu vermeleri, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın hizmetlerine engel olabilmek için, belediyenin gelir elde etmesine engel olmak istediklerini bir kez daha ortaya koyuyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER