SON DAKİKA

Yomra Medya

HİÇ KİMSE DEVLETE MEYDAN OKUYAMAZ

HİÇ KİMSE DEVLETE MEYDAN OKUYAMAZ
Bu haber 06 Ekim 2020 - 17:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HİÇ KİMSE DEVLETE MEYDAN OKUYAMAZ

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız’ın açıklamalarına bugün yaptığı yazılı açıklama ile cevap verdi. Yıldız’ın, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Yomra Kaymakamı Eyüp Özdemir ve kendisi hakkındaki sözlerini değerlendiren Bıyık, “Hiç kimse devletten büyük değildir, hiç kimse devlete meydan okuyamaz” dedi.

18 DÖNÜM ÜNİVERSİTEYE FAZLA FAZLA YETER
Açıklamasından kendilerinin hep çözümden yana olduklarını ancak Yıldız’ın çözüme asla yanaşmadığını ifade eden Bıyık, “İlçemiz Sancak Mahallesi dolgu alanında gerçekleştirdiğimiz yıkım, tamamen yasalara göre gerçekleştirilmiştir. O alan hem mahkeme kararı hem de Yomra Belediye Meclisi kararı ile Yomra Belediyesinin uhdesindedir. Bunun aksini iddia edenler, alenen yalan konuşmaktadır. Yomra Belediyesi olarak kanun ve nizamların dışında bir işlem yapmamız mümkün değildlr. Devletimizin ilgili ve yetkili kurumları ile istişare halinde, kamu yararına çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bizler her adımımızı devletimizin kurallarına göre atarken, birilerinin devleti ve milleti tanımız tutumları kabul edilemez. Sayın Vali ve Sayın Kaymakam, ilimizin ve ilçemizin mülki idari amirleridir. Bizatihi devleti temsil eden kişilerdir. Bu makamlara laf atmak, Ermenistan benzetmesinde bulunmak, eğitim kurumu yöneten kişilerin yapabileceği iş değildir. Hiç kimse devletten büyük değildir, hiç kimse devlete meydan okuyamaz” ifadelerini kullandı.

YALAN KONUŞANLARI ALLAH’A HAVALE EDİYORUM
Başkan Bıyık sözlerini şu şekilde tamamladı: “Bunun dışında söz konusu alanda Avrasya Üniversitesine bahçe olarak kullanması için 18 dönüm alan bırakmamıza rağmen, sanki üniversiteyi oradan çıkarmak istiyormuşuz gibi bir algı oluşturmaya çalışanları önce Allah’a, sonra milletimizin vicdanına havale ediyoruz. Taraflı tarafsız herkes biliyor ki, Avrasya Üniversitesine 18 dönüm alan fazla fazla yeter. Buna rağmen sorun çıkaranlar iyi niyetli olmadıklarını net olarak göstermektedir. Bizler iyi niyetimizle, sorunun ortadan kaldırılması, hem üniversitenin varlığını sürdürmesi hem de halkımızın kendi alanından yararlanabilmesi için gayret gösterirken, herkesinde bu kapsamda hareket etmesi gerekir. Bu gerçeklerle bilinmesini isterim ki, devletimizin kanun ve kuralları çerçevesinde Yomra halkının malını Yomra halkına kazandırma çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecektir.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER