SON DAKİKA

Yomra Medya

Hacıosmanoğlu Bombaladı!

Trabzonspor eski başkanı Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Divan toplantısına katıldı.

Hacıosmanoğlu Bombaladı!
Bu haber 28 Ekim 2017 - 15:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trabzonspor eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Divan Genel Kurul toplantısında konuşma yaptı. Hacıosmanoğlu konuşmasında Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’ya yüklendi.

Genel kurulda konuşma yapan İbrahim Hacıosmanoğlu şunları söyledi: “Eleştirmek kolay şey, ben onun için burada değilim. Allah bu görevi herkese nasip etmez. Nasip olanlar da değerini bilmeli. Sahada kötü gidişat var. Başkana destek oluyorum . Trabzonspor’un buna ihtiyacı var. Sayın başkan televizyonda değil burada konuşup sorularımıza cevap verseydi. Yalanlarını yüzüne vuracaktım ancak kendsi burada yok. TS başkanı olarak 2.5 yıl kulübü yönettin. Destek olmaya çalıştım. Ancak şuan Usta, hala suçlu olarak beni ve yönetimimi suçlu gösteriyor. Bizim dönemimizde bıraktığımızdan çok daha durumdaydı.Tüm gelirler temlik altındaydı. Bunları düzelttik. Avrupa Kupaları’nda tarihte ilk kez gruplara çıktık. Diğer sezon yine aynısını yaptık. Trabzonspor ismini Avrupa’da yine duyurduk. Ancak muhalefetle karşılaştık. Son sezonumuzda iyi giderken operasyonlarla karşı karşıya kaldık.

Özelliklede FETÖ operasyonuyla karşılaştık mahkemede dava hala devam ediyor. 14-15 sezonunda 22 Milyon Euro bonservis bedeliyle transfer yaptık geriye dönsek yapmasaydım derim hata yaptım. Sonraki sezon 3 Milyon gibi bir yükle transfer yaptık. Dünyaca ünlü isimleri getirdik. O isimlerin satışından 13 Milyon Euro civarında bir kar elde edildi. Ve 9 Milyon gibi bir açık kaldı. Mehmet Ekici ve M’bia’nın satışından bunu da kapatabilirdik. Başkana M’bia’ya teklif olduğunu söyledik 6 Milyon Euro’ya biz satmadık. Sonra satıldı 2 Milyon’u da menajere gitti. Siz ne yaptınız. 20 Milyon Euro fazla bonservis yükü getirdiniz. Yine bizi suçlayacaksanız biraz utanın. Sportif açıdan ilk sezon 12 sonra 6. sırada tamamladınız şimdi de hal ortada. Fakat hala benim dönemime çamur atmaya kalkıyorsunuz.

Bizim dönemimizde futbolcuların parası tıkır tıkır ödedik. Siz personelin bile maaşını ödemediniz. Bizim dönemimizde böyle skorlar almadık. Benim biletimi kombinemi siyasiler satmadı, bana sponsorlar bulmadı. Elimizden Mehmet gibi bir oyuncuyu kaçırmadım. Benim dönemimde kulübün 128 Milyon Euro değeri vardı şimdi nedir açıklasınlar. Hazır stadı bıraktım, biz oradan gelecek kaynaklarla borcun yarısını eritmeyi planlıyordum. Kartal’da bir yerimiz vardı orada Opet’le anlaşmaya vardık 3-4 Milyon Euro daha fazla alacak duruma getirdik projeyi.

Siz markalar yarattınız soruyorum; Başkan olduktan sonra kurma imkanı bulduğunuz İstinye Üniversitesi’nin projesini başkan olmasaydınız bunu yapamazdınız. Kartal’da plan tadilat yapamadınız. Ama orda yaptınız. Trabzonspor’un sıkıntıları varken işlerinin peşinde koşuyorsun. Biliyorsun Trabzonspor Başkanı olmasan bu kadar işi bulamazsın. Eskiden genel müdürdün şimdi patron oldun. Trabzonspor da bundan biraz yararlansın. İşine gelince beceriyorsun. Bir yerde İstinye yazıyor bir yerde Medical Park yazıyor. Ne olduğunu kamuoyuna açıklayın. Yalan konuşmak başkana yakışmaz. 19 Milyon Euro’yla borç aldık, 200 Milyon Euro oldu diyorsun. Biz 90 Milyon Euro’yu bir arada görmedik.

Biz borcu ozaman yapılandırdık 70 Milyon Euro civarındaydı. Yarısı TL yarısı Euro idi. Biz geldiğimizde de aynı sıkıntı vardı. 2017’ye kadar herşey temlikliydi. Biz herşeyi yapılandırdık. Gelirin yarısı sana yarısı bankalara gidiyordu. 397 Milyon Lira borcumuz vardı. Eğer sahte bilanço verdiyseler niye bu adamlarla hala çalışıyorsun. Ben bir önceki başkanı savcılığa verdim sen geri çektin. Madem sahtekarız niye dava açmadın. Ben söyledim Sadri Şener davası ve UEFA mücadelemizde geri adım atarsanız sizinle uğraşırım diye. Sadri Şener davasını geri çektiniz. Bu İçişleri Bakanlığı’nın dosyasıydı, yolsuzluk dosyasıydı bırakın aklansayıdı. Şike davasıyla da uğraşmadınız.

Eğer sen sahte rapor düzenlendi diyorsan o arkadaşlara dava aç. Eğer açmıyosan yarın ben başkan olduğumda Şener davasıyla birlikte seni de birleştirip savcının önüne koyarım. Şimdi fırsatın varken yap. Biz bıraktığımızda kur 3.20 idi şimdi 4.35. Ne yaparsan yap o rakamlar tutmuyor. Bu CEO’larda bu rakamlarla oynama işleri var heralde. Eğer söylediklerinizi ispatlarsanız bir daha kulübün yanından geçmem. Bu kadar yalan konuşursanız kendi stadınızda maç izleyemeyecek duruma gelirsin. Mücadelemizin en ateşli döneminde bana gitme dediler ben Fenerbahçe maçına gittim. “

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER