SON DAKİKA

Yomra Medya

Flaş iddia! Gümrükçüoğlu’nun istifası istenecek

Sıra Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı’nda…

Flaş iddia! Gümrükçüoğlu’nun istifası istenecek
Bu haber 27 Ekim 2017 - 11:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yeniçağ Gazetesi’nin köşe yazarlarından Ahmet Takan, Trabzon gündemine bomba gibi düşecek bir iddiada bulundu.

Ankara kulislerinin nabzını yakından tutması ile bilinen Ahmet Takan’ın iddiasına göre istifa ettirilen “Büyükşehir Belediye Başkanları” sırasında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu var.

İşte Takan’ın o yazısı;

Metal yorgunluğu bahanesi ile vizyona konulan belediye başkanlarının istifası filmlerini bir süre daha izlemeye devam edeceğiz herhalde. Havuz medyasındaki kalemlerin yazdığı gibi “Balıkesir belediye başkanı Ahmet Edip Uğur da istifa ederse metal yorgunluğu sürecinin büyükşehir ayağı tamamlanmış olacak” mı?.. Saraydan sızan haberler hiç de öyle demiyor. Çünkü, Beştepe’deki “metal yorgunluğu” toplantıları aralıksız devam ediyor. Kellesi koparılacakların listeleri yeni gelişmelere göre güncelleniyor. Bazı sürpriz ilçe belediye başkanları koltuktan uçurma için sıralarını beklerken bazı büyükşehir belediye başkanları fabrika ayarlarına geri döndürüldü ve şimdilik kaydıyla listeden çıkarıldı. Örneğin, daha ilk günden istifa listesinde olan Gaziantep büyükşehir belediye başkanı Fatma Şahin aradaki girişimcilerin sayesinde geçici bir süre için koltuğunu kurtarmış sayılabilir. Saraydaki kaynağım, listelerin güncellendiği son toplantıda R. Erdoğan’ın Gaziantep belediyesi hakkında FETÖ iddiaları ile ilgili sunulan dosyalar için “Onları koyun bir tarafa. Bizi yanılttıklarına inandım. Şu anda bir şey yapmayacağız” dediğini aktardı.

Brezilya dizisi tadında “metal yorgunluğu” fırtınasında yeni bomba Trabzon’da patlayacak gibi görünüyor. Saray’dan bilgi aldığım kaynağım, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun da “istifası alınacaklar”ın arasına girdiğini söyledi ve şöyle dedi:

“Trabzon’dan gelen ve yoğunlaşan şikayetler reisin çok canını sıkıyor. Gümrükçüoğlu tek başına hareket ediyor ve kimseyi takmıyor. Sivil Toplum Kuruluşları başkandan memnun değil. Devamlı şikayet ediyorlar. Başkanın kalemi kırıldı.” Hazırlıklı olun!..

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER