SON DAKİKA

Yomra Medya

GÖREVİ BIRAKTI FETÖ OPERASYONU BAŞLADI

GÖREVİ BIRAKTI FETÖ OPERASYONU BAŞLADI
Bu haber 05 Mart 2022 - 22:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tarım ve Orman Bakanlığında Başsavcılığın talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyeti, 10 kişiyi gözaltına aldı…

Bekir Pakdemirli’nin “görevden affı” talebinin kabul edilmesinin ardından, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda “FETÖ” operasyonu için harekete geçildiği ortaya çıktı. Ankara Başsavcılığı dün “FETÖ’nün güncel kamu yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında Tarım Bakanlığı’nda 7’si aktif görevde, 9 bürokrat ile özel sektörde çalışan 1 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre Tarım Bakanlığı, MİT Başkanlığı’nın raporuyla geçen Aralık ayında üst düzey bir bürokratı görevden almış, Ankara Başsavcılığı da konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında Başsavcılık dün 10 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Başsavcılığın talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyeti, 10 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonda gözaltına alınan 5 kişinin Tarım Bakanlığında baş müfettiş ve müfettiş olarak görev yaptığı, 2 kişinin iç denetçi, bir kişinin uzman, bir kişinin de müdür yardımcısı görevinde bulunduğu öğrenildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, önceki gece Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınmış, Pakdemirli’nin yerine Vahit Kirişçi atanmıştı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER