SON DAKİKA

Yomra Medya

GELİN BORCUNUZU YAPILANDIRALIM

GELİN BORCUNUZU YAPILANDIRALIM
Bu haber 24 Kasım 2020 - 20:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) kabul edilen 7256 sayılı kanunla, vatandaşların kamu kurumlarına olan 31 Ağustos 2020 öncesi borçları için yapılandırma, faiz ve ceza indirimi kolaylığı getirildi. Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Yomra Belediyesine gecikmiş emlak, çevre/temizlik ve ilan/reklam vergisi borcu olan vatandaşların bu kolaylıktan mutlaka yararlanmasını istedi.

Çıkarılan kanunla gecikmiş borçlarda gecikme faizi ve gecikme cezası indirimi uygulanacağını kaydeden Başkan Bıyık, “Ciddi eonomik sıkıntıların yaşandığı bu dönemde vatandaşlarımıza önemli bir ödeme kolaylığı sağlanmıştır. Belediyemize başta emlak vergisi olmak üzere çevre/temizlik ve ilan/reklam vergisi borcu bulunan vatandaşlarımızın bir an evvel belediyemize başvurarak, borçlarını yapılandırmalarını rica ediyorum. Bu yapılandırma ile 31 Ağustos 2020 öncesine ait borcu bulunan vatandaşlarımız, borçlarına eklenen faiz ve ceza yükünden önemli ölçüde kurtulmakta ve yapılandırma imkanına kavuşmaktadır. Belediyemize gecikmiş borcu bulunan mükelleflerimizin 31 Aralık’a kadar işlemlerini yapmalarını önemle rica ediyorum” dedi.

2020 yılına ait emlak vergilerinin II. taksitlerinin ödenmesine de başladığını ifade eden Başkan Bıyık, “Emlak vergisi mükelleflerimiz gerek belediyemiz emlak servisine gelerek, gerekse belediyemize gelmeden www.yomrabel.tr adresi üzerinden, e-tahsilat sistemimizi kullanarak emlak vergisi 2020 yılı ikinci taksitlerini ödeyebilirler. Son ödeme tarihi 30 Kasım 2020’dir. Belediyemizin hizmetlerini arttırmak, halkımıza daha kaliteli hizmet sunmak için bu gelirlerimizin tahsilatı önem taşımaktadır” ifadelerini kullandı.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, 7256 sayılı kanunla vatandaşların diğer kamu kurumlarına olan 31 Ağustos 2020 öncesi borçlarına yapılandırma kolaylığı getirildiğini de sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER