SON DAKİKA

Yomra Medya

Eski MHP’li Enginyur’tan flaş Meral Akşener itirafı!

Eski MHP’li Enginyur’tan flaş Meral Akşener itirafı!
Bu haber 06 Ağustos 2020 - 12:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Disiplinsiz davranışları nedeniyle MHP’den ihraç edilen Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, Hadi Özışık’ın youtube kanalında yayınlanan “Perde Arkası” programına konuk oldu.

Enginyurt, program sırasında Meral Akşener’in genel başkan adayı olduğu ve iptal edilen kongreye ilişkin çarpıcı itiraflarda bulundu.

 

“KAZANDIKLARI KONGREYİ İPTAL ETTİRDİK”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in söz konusu kongreyi kazandığı halde iptal ettirdiklerini dile getiren Enginyurt’un konuya ilişkin çarpıcı açıklamaları ise şöyle;

“Meral Akşener 19 Haziran’da kongreyi 715 imzayla kazandığında ben mahkemeye verdim Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve ben iptal ettirdim kazandıkları kongreyi. Ben iptal ettirdim; kazanmıştı. Kazandıkları kongreyi iptal ettirdik.”

 

SEMİH YALÇIN’A YÜKLENDİ

Ayrıca MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’a da sert sözlerle yüklenen Enginyurt sözlerine şöyle devam etti;

“Bakın MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın… Biz yönetime adam yazarken ‘şu İYİ Parti’yi paylaşmış, şu Meral Akşener’le resim paylaşmış’ diye yönetime yazdığımız adamları almıyordu bir dönem. Şimdi aynı Semih Yalçın, Meral Akşener’i karşılayan, Meral Akşener’e konvoy yapan, Meral Akşener’in bayrağını asanları partiye il başkanı yapıyor, ilçe başkanı yapıyor… O zaman derdiniz neydi kardeşim? Bizi mi milletle kötü ettiniz? Bizi mi millete saldırtıp köyün delisi yaptınız bizi!

O teşkilat başkanı Semih Yalçın millete mesaj atıyor el altından. Televizyoncuları arıyor… Efendim diyor, biz onu sadece Tarım Bakanı’na söylediği laftan dolayı atmadık. Biz onu uyardık. Disiplinsiz davranışlarından dolayı attık. Semih Yalçın Allah’tan kork. Benim disiplinsiz davranışlarım arasında sana sahip çıkmak da var. Sana hakaret edilirken, sana küfredilirken hiçbir milletvekili sana sahip çıkmazken bu kardeşin sana sahip çıktı.

Benim hangi disiplinsiz davranışım oldu Semih Yalçın? Yüreğin varsa, hakikaten Türk milliyetçisi ülkücüysen çık bir televizyon kanalında anlat disiplinsiz davranışlarımı. Mesela arıyor televizyonları bu arkadaş, bilmediğiniz şeyler var. Ne var bilmediğiniz ya… Bildiğin şey varsa söyle de ondan at beni.

MHP genel merkezinde bilmediğin şeyler var diye gelene, gidene söyleniyor… Ne var? Enver Yılmaz diye eski AK Partili belediye başkanıyla ilişkim varmış, onunla ticaretim varmış. Hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz? Benim ne işim olur Enver Yılmaz’la. Enver Yılmaz beni altı defa mahkemeye verdi kendisine hakaret ettim diye.

Attınız attınız, niye iftira atıyorsunuz? Biz de mi başlayalım seninle ilgili bilgi belge toplamaya? Neler yaptığını, neler çevirdiğini bizde mi anlatalım? Neyi, nerede pazarladığını bizde mi söyleyelim? Bana haksızlığı Devlet Bahçeli değil, yanındakiler yaptı.”

(Milli Gazete)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER